captcha

Jūsų klausimas priimtas

Plenero dalyviai piešia Kauną (nuotraukos)

Iš dešimties pakviestų menininkų į antrąjį tarptautinį „Meno senuosiuose Lietuvos dvaruose“ plenerą atvyko aštuoni.
Plenero organizatorių nuotr.
Plenero organizatorių nuotr.

Iš dešimties pakviestų menininkų į antrąjį tarptautinį „Meno senuosiuose Lietuvos dvaruose“ plenerą atvyko aštuoni.

Per kelias dienas tapytojai susidraugavo ir pradėjo tapyti. Daugumai užsienio svečių tai – pirma viešnagė ne tik Lietuvoje, bet Rytų Europoje apskritai.

Plenero organizatoriai šiemet turėjo tą patį tikslą kaip ir pernai – išlaikyti kuo didesnę įvairovę. „Aštuoni menininkai – tikrai skirtingi visais atžvilgiais: tiek amžiumi, tiek patirtimi, net darbo tempu, nekalbant jau apie kultūrinę įvairovę. Bent jau kol kas lūkesčiai pasiteisino – kuriamuose darbuose atsispindi akivaizdūs stiliaus, manieros, požiūrio skirtumai“, – pastebima organizatorių pranešime spaudai.

Plenere dalyvauja Jonas Daniliauskas, Meda Norbutaitė, Andrius Miežis, Hanne Juga (Suomija), Lorella Paleni (Italija), Eva del Fraile Fiz (Ispanija), Rockas Iremašvilis (Gruzija) ir Wilma Keizer (Olandija). Dar tikimasi sulaukti ir Annos Bulkinos iš Ukrainos. 

Plenero tema – Kauno miestas, tačiau ne visi menininkai atsiliepia į bandymus įtakoti jų kūrybinę vaizduotę, atkreipia dėmesį plenero rengėjai. M. Norbutaitės ar R. Iremašvilio darbuose lengvai atrasime Kauno architektūros vaizdinius, A. Miežis kaip visada ironiškai traktuoja miesto temą apskritai, H. Juga renkasi Kauno gamtos atvaizdavimą.

Tuo tarpu E. del Fraile, L. Paleni, J. Daniliauskas ir W. Keizer dirba sau įprastų temų rėmuose.

Ne visi tapytojai dirba Ryšių muziejaus kiemelyje – dėl nuolat kintančios šviesos kai kurie nusprendė rinktis studijinį variantą, ir persikraustė į muziejaus parodų salę.

„Didžiulis pasitenkinimas organizatoriui yra matyti, kad gimsta geri, įdomūs, stiprūs darbai“, – sako Olegas Darčanovas, dailės festivalio „Menas senuosiuose Lietuvos dvaruose“ sumanytojas ir plenero rengėjas.  

Plenero parodos atidarymas vyks liepos 12 d. 18 val. Ryšių istorijos muziejuje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close