captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vokietijos menininko kūrybos objektas – bulvė

Vokietijos menininko parodoje galima sužinoti, kaip originaliai galima panaudoti bulves ir pritaikyti jas menui.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Vokietijos menininko parodoje galima sužinoti, kaip originaliai galima panaudoti bulves ir pritaikyti jas menui.

Norite bulvę paversti traukiniu, praleisti popietę besiklausydami bulvių orkestro ir leisti vaizduotei sukurti bet ką? Tuomet gruzdintų bulvyčių kioskas „Mito grilis“, įsikūręs Vilniaus centre, jums kaip tik.

J. W. Goethe`s instituto Lietuvoje pakviestas menininkas iš Vokietijos  Matthiasas Schampas laikinai įsikūrė prie Sareikiškių parko. Pasak menininko, „Mito grilyje“ telpa kasdienybė ir menas.

„Mano nuomone, pagrindinis šio projekto tikslas – parodyti ryšius tarp populiariosios kultūros ir tikrojo meno. Nenoriu nei tyčiotis iš kasdienės kultūros, nei juoktis iš tikrojo meno – jie abu atspindi vienas kitą“, – pabrėžia menininkas iš Vokietijos.

1997-aisiais įsteigta įmonė keliauja po Europą. Menininkas specialiai renkasi apleistas miestų vietas, nes tai suteikia mistikos.

„Šiam projektui paprašiau surasti apleistą vietą, kurioje stovėtų apleistas pastatas. Institutas tokią vietą rado. Tai yra geriausia vieta, kokią tik galėjau įsivaizduoti: arti miesto centro, turinti kažką pasakiška. Norėjau, kad viskas čia atrodytų magiška“, – pasakoja M. Schampas.

Pasak autoriaus, bulvę, kaip kūrybos objektą, jis pasirinko todėl, kad tai yra paprasta medžiaga, su ja labai įdomu dirbti. Per visą projektą naudojamos tik lietuviškos bulvės.

„Kaip minėjau, man svarbus ryšys tarp tikrojo meno ir populiariosios kultūros. Bulvės jį puikiai atskleidžia: tai, rodos, nežymus, paprastas, menkas daiktas. Naudoti tokią medžiagą daug įdomiau nei, pavyzdžiui, marmurą ar bronzą“, – M. Schampas.

„Mito grilis“ sulaukia labai skirtingų lankytojų. Autoriui labai įdomu stebėti, kaip jie bendrauja visi kartu skaptuodami įvairias formas iš bulvių.

„Mito grilyje“ apsilanko įvairių žmonių. Čia užsuka praeiviai, kuriems menas galbūt nelabai rūpi. Jie įeina ir iš pradžių mano, kad čia paprastas grilis, o tada aš pasiūlau galimybę ką nors sukurti ir pavalgyti. Taip pat ateina ir menininkų, tad labai įdomu, kaip jie vieni su kitais bendrauja“, – įspūdžiais dalinasi menininkas.

„Mito grilis“ yra vienas iš renginių, skirtų liepos 5-ąją Vilniuje vyksiančiai „Kultūros nakčiai“. Jis laukia lankytojų iki liepos 7 dienos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...