captcha

Jūsų klausimas priimtas

Pristatyta A. Peldavičiūtės-Montvydienės paroda

Trečiadienį buvo pristatyta išeivių dailininkės Ados Peldavičiūtės-Montvydienės paroda „Sugrįžusi Ados kūryba“, kurią Lietuvos dailės muziejui perdavė Lietuvių fondas.     
A. Ufarto (BFL) nuotr.
A. Ufarto (BFL) nuotr.

Trečiadienį buvo pristatyta išeivių dailininkės Ados Peldavičiūtės-Montvydienės paroda „Sugrįžusi Ados kūryba“, kurią Lietuvos dailės muziejui perdavė Lietuvių fondas.      

Trečiadienį buvo pristatyta išeivių dailininkės Ados Peldavičiūtė-Montvydienės paroda „Sugrįžusi Ados kūryba“. Joje buvo pristatoma Lietuvių Fondo Lietuvai padovanota ir Lietuvos dailės muziejui perduota dailininkės kūrinių kolekcija: 26 kūriniai. Menininkė kartu su savo vyru išvyko iš Lietuvos metais į Ameriką. Parodos kuratorė sako, kad taip pasielgti ją privertė aplkinkybės.

„Kaip ir didelė dalis lietuvos dailininkų, kai karo banga priartėjo prie Lietuvos ir reikėjo pasirinkti arba Sibiras, arba gyvybė, ji ir pasitraukė iš Lietuvos“, – pasakojo parodos kuratorė Rima Rutkauskienė.

Dailininkė labiausiai mėgo portreto žanrą. Jos kūryba turi impresionizmo ir art deco stilių bruožų. Vėliau jos kūrybai didelę įtaką turėjo Amerikos kultūrinė aplinka. Dailininkė tarsi susikaupė ties filosofinėmis temomis, pamėgo pusiau abstrakčias ir abstrakčias kompozicijas.

„Jau ji nebedalyvavo veikloje Amerikoje. Ji kūrė portretus. Ji dirbo restauratore, paskui dirbo antikvariate, bet parodose nebedalyvavo. Lietuvių dailininkų sąjungai nebepriklausė“, – tęsė R. Rutkauskienė.

Ši paroda skirta Lietuvių Fondo 50-mečiui. Fondas buvo įkurtas 1962-antrais metais Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Jo pagrindinias tikslas buvo išlaikyti ir remti lietuvišką kultūrą, švietimą, lietuviškos kultūros centrus esančius už atlanto. Fondo pirmininkas sako, kad jų tikslai nuo pat ikiūtimo pradžios nepasikeitė.

„Norime toliau augti, 51 metus išbuvome ir tikslai nepasikeitė. Norime remti toliau. Turime 36 lietuviškas mokyklas. Rengiame kultūrinius renginius, jaunimui renginius, stovyklas“, – kalbėjo Lietuvių fondo tarybos pirmininkas Marius Kasniūnas.

Paroda veiks iki rugsėjo 1 dienos. Tiesa, tai jau trečioji Lietuvių Fondo muziejui padovanota dailės kolekcija. Anksčiau buvo padovanotas išskirtinės vertės Prano Domšaičio kūrybinis palikimas ir Mstislavo Dobužinskio Lietuvos provincijos piešinių kolekcija.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...