captcha

Jūsų klausimas priimtas

Mada, kuri turi skonį ir kuri reaguoja į temperatūrą

Kas geriau: skaniai atrodyti ar stilingai maitintis? Tokią dilemą iškėlė savo naujausią kolekciją „Skani mada“ pristačiusi Vilniaus dailės akademijos dėstytoja Jolanta Vazalinskienė.
LRT televizijos laidos „Labas rytas, Lietuva“ stop kadras.
LRT televizijos laidos „Labas rytas, Lietuva“ stop kadras.

Kas geriau: skaniai atrodyti ar stilingai maitintis? Tokią dilemą iškėlė savo naujausią kolekciją „Skani mada“ pristačiusi Vilniaus dailės akademijos dėstytoja Jolanta Vazalinskienė.

Savo jubiliejaus proga sukvietusi svečius į parodą-performansą „Skani mada“ Kostiumo katedros vedėja J. Vazalinskienė sako, kad pristatymuose iš jos tikimasi dviejų dalykų: mados ir vaišių. Tad kodėl jų nesujungus? Juk, pasak parodos autorės, mada – visada turi skonį.

„Mada yra skani, ji visada turi skonį. Vienam patinka vienas patiekalas, kitam ne, bet ji visada turi skonį, kvapą, spalvą. Aš pabandžiau padėti lygybės ženklą įvairiuose mados objektuose tarp maisto ir mados“, – komentuoja Vilniaus dailės akademijos dėstytoja J. Vazalinskienė.

O mados objektai parodoje suskirstyti į šešias kategorijas. Pirmoji – ekologiškas kampelis: iš suknelių byrantys prieskoniai, vietoj aksesuarų pritvirtintos salotos, daržovės. Kaip tikino J. Vazalinskienė, viskas ką tik nuskinta. Antroji kategorija – moteriškas buduaras: kosmetika, rankinės, bateliai. Trečioji – saldesnė nei bet kada barokinė suknelė. Ketvirtoji – aksesuarai.

Kitas dvi kategorijas J. Vazalinskienei įgyvendinti padėjo kolegos. Pavyzdžiui, vadinamasis termo projektas siūlo spalvas keičiančių drabužių kolekciją. Dizainerės pasitelkė išmaniąją tekstilę.

„Pagrindinis bruožas audinių, kurie išmarginti šia technika, tas, kad jie kinta priklausomai nuo temperatūros – tiek aplinkos, tiek kūno. Tai reiškia, kad mada pereina į visiškai kitą etapą, kad vieną dieną jums galbūt nereikės kelių drabužių, jūsų drabužis galės gyventi kartu su jumis, jis keis spalvą. Iš ryto galėsite vilkėti vienos spalvos drabužį, o vakare tas pats rūbas bus kitokios spalvos“, – aiškino Vilniaus dailės akademijos prorektorė Eglė Ganda Bogdanienė.

Termo projektą autorės ruošė maždaug pusmetį ir jau planuoja pristatyti kolekciją užsienyje.

„Įsivaizduokite, išeinate į lauką elegantišku baltu paltu. Jei lauke maždaug –2 laipsniai, paltas tampa žydras, o jie oras atšąla iki –10, jūsų palto spalva tampa ryškiai mėlyna. Jums įėjus vėl į šiltą aplinką tampate balta arba švelniai rožinė“, – kalba E. G. Bogdanienė.

Paskutinė kategorija apima dar daugiau – audinį, šviesą, garsą ir ritmą. Grupės „Giunter Percussion“ nariai pademonstravo akademijos studento iš Ukrainos kurtą aprangą. Jaunasis dizaineris drabužius dekoravo medžio molekulės ornamentais, taip pat ant rankų tamsoje šviečiančiais elementais.

„Kai muzikantai dėvi šiuos drabužius, jie jaučiasi tarsi roko žvaigždės. Juk tai smagu – tai viena. Kita, drabužiai visada veikia muzikantus. Veikia ir klausytojus – jiems daug įdomiau žiūrėti į taip apsirengusią grupę. Be to, apranga padeda geriau suprasti jų muziką“, – tikina dizaineris Illia Grabaras.

Pristačiusi visas parodos dalis, jos autorė J. Vazalinskienė į klausimą ką rinktis, ar skaniai atrodyti, ar stilingai valgyti, atsakė taip: „Paprastas dalykas: jeigu jus pakviestų į pyragų konkursą, jūs pasistengtumėte atnešti [kepinį] pagal patį geriausią savo asmeninį receptą. Tad aš visada rekomenduočiau rengtis pagal savo asmeninį receptą – tai, kas Jums tinka. Jūs visada laimėsite.“

J. Vazalinskienė sako kiekvienai kolekcijai pasirenkanti vis kitą temą. Su maistu ji dirbo pirmą kartą, o ateityje turinti dar daugiau beprotiškų idėjų, kurių, kol kas neatskleidžia.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...