captcha

Jūsų klausimas priimtas

Paveldosaugininkai: Rusijos valdininkai kėsinasi į UNESCO paveldą

Rusijos paveldosaugininkai baiminasi, kad besiplečiančios statybos gali rimtai pakenti istorinėms šalies vietovėmis.
Peterhofo fontanai, Wikipedia Commons nuotr.
Peterhofo fontanai, Wikipedia Commons nuotr.

Rusijos paveldosaugininkai baiminasi, kad besiplečiančios statybos gali rimtai pakenti istorinėms šalies vietovėmis.

Kaip rašo rferl.org, nors šalies sostinėje – Maskvoje – statybos plečiasi sparčiausiai ir paliečia aplinkui ją išsidėsčiusius mietus, daugeli caro laikų dvarų Maskvos priemiesčiuose išliko nepaliesti. Tačiau tai gali ilgai nesitęsti.

Rusija UNESCO neseniai pateikė dokumentą, kuriuo prašoma leisti sumažinti Sankt Peterburgo teritoriją, kuri dabar yra paskelbta UNESCO Pasaulio paveldo objektu. Jeigu dokumentas įsigalios, didelė dalis saugomos teritorijos, parkų ir t.t. neteks UNESCO apsaugos ir joje bus galima vykdyti statybas.

„Sumažinti saugomas teritorijas labai naudinga tiems, kurie nori vykdyti statybas istorinių miestų centruose. Dabar apsauga jiems tiesiog nenaudinga“, – teigė paveldosaugininkas Alexander Margolis.

Anot paveldosaugininkės Julijos Minutinos, nors UNESCO dar net nesvarstė Rusijos valdininkų prašymo, derybos dėl statybų istorinėse vietose jau prasidėjusios. Jau planuojamas gyvenamųjų namų kvartalas „Yuzhny“, kurio teritorija kol kas kertasi su vienu iš Puškino parkų. Sklinda ir kalbos, kad į saugomas teritorijas jau kėsinasi ir kai kurie Rusijos valdininkai.

Tačiau ne visi ekspertai Rusijos pasiūlymą vertina neigiamai.

„Negalima vieningai teigti, kad siūlomas teritorijų mažinimas pažeis istorines vietoves. Šiuo metu tokiose vietose vykdomi ir labai reikalingi konservavimo darbai. Daugeliui žemės matavimų vis dar reikalingi tikslesni duomenys, taigi nebūtinai teritorijų mažinimas pakenks saugomiems dvarams, parkams ar panašiai“, – teigė UNESCO atstovas Alessandro Balsamo.

Rusijos valdininkų pateiktas pasiūlymas neturėtų būti svarstomas šių metų UNESCO sesijoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...