captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nauji veidai festivalyje „Operetė Kauno pilyje“

Italų operos genijaus Giuseppe Fortunino Francesco Verdi kūrybos perlai bei nauji veidai operetės ir miuziklo vakare – tuo pasižymės dvyliktasis festivalis „Operetė Kauno pilyje“, kuris pilies papėdėje vyks dvi dienas – liepos 6 ir 7-ąją.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Italų operos genijaus Giuseppe Fortunino Francesco Verdi kūrybos perlai bei nauji veidai operetės ir miuziklo vakare – tuo pasižymės dvyliktasis festivalis „Operetė Kauno pilyje“, kuris pilies papėdėje vyks dvi dienas – liepos 6 ir 7-ąją.

Visi šio festivalio renginiai - nemokami. Kad jie įvyktų, pasistengė ne tik renginio organizatoriai, bet ir rėmėjai, tarp kurių yra Kauno miesto savivaldybė.

Šįmetinis festivalis, kaip ir viso pasaulio muzikos profesionalų ir mylėtojų auditorija, minės didžiojo italų operos genijaus G. Verdi gimimo 200-ąsias metines. Šis kompozitorius ir Lietuvai, ir Kaunui turi ypatingą reikšmę, nes būtent su jo opera „Traviata“ Kauno Valstybės teatre 1920-aisiais pradėjo kelią profesionali lietuvių opera.

Tad liepos 6 d. koncerte skambės G. Verdi operų uvertiūros, arijos duetai, kurias atliks iškiliausi Lietuvos operos atlikėjai ir festivalio svečiai: Erikas Fentonas (JAV), Jelena Mirtova (Rusija), Vytautas Juozapaitis, Laimonas Pautienius, Gitana Pečkytė, Raminta Vaicekauskaitė, Eglė Šidlauskaitė, Sandra Janušaitė, Aistė Širvinskaitė, Mindaugas Zimkus, Tadas Girininkas, Raimondas Baranauskas.

Operos vakarui naujų spalvų suteiks svečiai iš Baltarusijos – tai instrumentinis solistų kvartetas PREMiER, kuris atliks intriguojančias džiazo improvizacijas pagal G.Verdi kūrinius. Jo nariai – Andželika Chrekova (smuikas), Sergejus Tumarkinas (obojus), Tatjana Pšon (violončelė), Oksana Procenko (altas). O ką koncerte veiks muzikologas Viktoras Gerulaitis, sužinos tik renginio žiūrovai.

Liepos 7 -osios vakaro programa „Kauno pilies muzika“ taip pat žada netradicinių lengvojo scenos žanro interpretacijų. Skambės ne tik fragmentai iš operečių, miuziklų bei žinomos dainos, bet ir populiariausios operečių melodijos. Dainuos Virgilijus Noreika, Vytautas Juozapaitis, Laimonas Pautienius, Edmundas Seilius, Rita Preikšaitė, Monika Sakalauskaitė, Evelina Sašenko, Kristina Siurbytė, Viktorija Streiča, Aistė Širvinskaitė, Ieva Vaznelytė, Nomeda Vilkanauskaitė, Kristina Zmailaitė, Kęstutis Alčauskis, Raimondas Baranauskas, Egidijus Bavikinas, Ričardas Karalevičius, Gintaras Mikalauskas, Jeronimas Milius, Giedrius Prunskus, Ramūnas Urbietis, Žanas Voronovas.

Ypatingas šio vakaro svečias – baleto artistas ir dainininkas Aleksandras Kaminskis iš Maskvos operetės teatro.

Abu vakarus grieš Rusijos ir Europos šalių jaunimo simfoninis orkestras, kuriam diriguos festivalio vyriausiasis dirigentas Julius Geniušas, dirigentai Sergejus Rolduginas (Rusija), Jonas Janulevičius, Virgilijus Visockis.

ELTA primena, jog tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“ jau antrąjį dešimtmetį kasmet liepą įstabioje istorinėje miesto erdvėje pakviečia kauniečius bei jų svečius klausytis puikių scenos meistrų atliekamos populiarios vokalinės muzikos.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...