captcha

Jūsų klausimas priimtas

K. Buožytės „Aurora“ pelnė apdovanojimą Karlovy Vary kino festivalyje

Čekijoje birželio 28–liepos 7 dienomis vykusiame 47-ajame tarptautiniame Karlovy Vary kino festivalyje varžęsis naujas lietuviškas kino filmas „Aurora“ (tarptautiniu pavadinimu „Vanishing Waves“) pelnė specialųjį prizą.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Čekijoje birželio 28–liepos 7 dienomis vykusiame 47-ajame tarptautiniame Karlovy Vary kino festivalyje varžęsis naujas lietuviškas kino filmas „Aurora“ (tarptautiniu pavadinimu „Vanishing Waves“) pelnė specialųjį prizą.

Režisierės Kristinos Buožytės filmas buvo rodomas konkursinėje programoje „East Of The West“ („Vakarietiški Rytai“).

Lietuvių režisierės K. Buožytės ir jos bendraautoriaus prancūzo Bruno Sampero naujas darbas konkursinėje programoje varžėsi su Vengrijos, Čekijos, Estijos, Latvijos, Serbijos, Lenkijos, Rumunijos kino kūrėjų darbais. Iš viso į programą „East Of The West“ buvo atrinkti 12 filmų iš šių šalių.

Čekijos filmų platintojas Artemijas Benkis, nupirkęs „Auroros“ platinimo teises Čekijos respublikoje, po filmo premjeros pastebėjo, kad „East Of The West“ programa tarp žiūrovų yra vertinama kaip išskirtinė, daugiausiai originalių ir įdomių autorių atrandanti programa.

Kino festivalio metu filmą „Aurora“ tarptautinei publikai pristatė filmo kūrėjų komanda: režisierė ir scenarijaus autorė K. Buožytė, pagrindinius vaidmenis sukūrę aktoriai Marius Jampolskis ir Jurga Jutaitė, filmo operatorius Feliksas Abrukauskas bei filmo prodiuserė Ieva Norvilienė. Filmas publikai ir kino profesionalų komisijai Karlovy Varų kino festivalyje pristatytas pirmą kartą – tai pasaulinė filmo premjera.

„Visada labai smalsu, kaip reaguos žiūrovai. Karlovy Vary festivalio publika labai jauna – ji nepripažįsta kompromisų ir masiškai palieka salę, jeigu filmas nepatinka. Labai džiaugiuosi, kad filmas pristatytas sausakimšoje salėje, kuri tokia išliko iki pat filmo pabaigos. Tai tikrai geras ženklas. Iškart po filmo peržiūros buvo nupirktos filmo platinimo Čekijoje teisės. Filmu susidomėjo ir kitų festivalių programų sudarytojai. Jau dabar galima nuspėti, kad filmo laukia sėkminga karjera. Dar prieš pasaulinę premjerą, filmas „Aurora“ pakviestas dalyvauti daugiau nei dešimtyje tarptautinių festivalių, dažniausiai konkursinėse programose. Po premjeros sulaukiame kartais net iki 3 pakvietimų per dieną. Filmas keliaudamas aplink pasaulį deramai reprezentuos Lietuvą ir Lietuvos kiną“, – įspūdžiais dalijosi filmo prodiuserė I. Norvilienė.  

Po filmo peržiūros filmo autoriai atsakinėjo į žiūrovų klausimus, dalijo autografus.

Filmas „Aurora“– tai psichologinis trileris su mokslinės fantastikos elementais, perteiktas per šokiruojančią meilės istoriją, kuri nagrinėja sąsajas ir konfliktus tarp žmogaus kūno (išorinio) ir minčių (vidinio) pasaulių. Filmas kelia klausimą, kas yra žmogus – instinktai ir vidiniai troškimai, ar atsakomybės jausmas ir kontrolė.

 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...