captcha

Jūsų klausimas priimtas

Nidoje jaunieji kompozitoriai studijuos muzikos ekologiją

Nuo pirmadienio Nidoje jaunieji Šiaurės ir Baltijos šalių kompozitoriai gilinsis į ekomuzikos teoriją bei praktiką, skleis visuomenei meno atsakomybės prieš gamtą idėjas - prasideda edukacinio projekto „Muzikos laboratorija. Procesas“ sesija.
S. Žiūros (BFL) nuotr.
S. Žiūros (BFL) nuotr.

Nuo pirmadienio Nidoje jaunieji Šiaurės ir Baltijos šalių kompozitoriai gilinsis į ekomuzikos teoriją bei praktiką, skleis visuomenei meno atsakomybės prieš gamtą idėjas - prasideda edukacinio projekto „Muzikos laboratorija. Procesas“ sesija.

Dešimtį dienų Nidos meno kolonijoje reziduosiantį edukacinį projektą koordinuoja Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA). Šiais metais trečią kartą rengiamo „Proceso“ dėmesio centre – muzikos ekologija. Pastaruoju metu itin aktuali kūrybinė laboratorija tiria ryšius tarp muzikos elementų – harmonijos, ritmo, melodijos ir t. t., muzikos atlikėjų, kompozitorių, prodiuserių, auditorijos tarpusavyje ir su juos supančia aplinka.

„Muzikos laboratorija. Procesas“ – tęstinis projektas, prasidėjęs 2009 m. kaip tarptautinė kūrybinė laboratorija, sumanyta ir įgyvendinta „Vilnius – Europos kultūros sostinės“ programoje. Projekto autorių komanda nutarė tęsti laboratoriją, ją keliems metams orientuodama į bendradarbiavimą tarp aukštųjų mokyklų ir kviesdama joje dalyvauti kompozicijos studentus ir dėstytojus iš Šiaurės ir Baltijos šalių, tad trejus metus muzikos laboratorija pulsuoja skandinavišku ritmu.

Šįmet muzikos ekologijos klausimus kūrybiškai tyrinėsiančiai laboratorijai vadovaus Švedijos kompozitorių sąjungos prezidentas, kompozitorius ir atlikėjas Martinas Q Larssonas – keleto šiuolaikinės muzikos projektų iniciatorius bei „Kompozitorių radijo“ autorius.

Jaunieji kompozitoriai iš Lietuvos, Švedijos, Latvijos, Norvegijos, Danijos, Suomijos klausys paskaitų, dalyvaus kūrybinėse dirbtuvėse, kurios bus susijusios su ekologijos tema. Proceso metu iš muzikinių eskizų gimę kūriniai bus tobulinami ir pristatomi publikai Neringos erdvėse liepos 2 ir 3 dienomis. Kūrinius atliks Lietuvos fleitų kvartetas – Giedrius Gelgotas, Lina Baublytė, Albertas Stupakas ir Fausta Drūlytė bei patys kompozicijos studentai.

„Muzikos laboratorija. Procesas“ – edukacinis projektas, kurio pagrindinis tikslas yra skatinti Šiaurės ir Baltijos šalių kultūrinį bendradarbiavimą, sudaryti sąlygas kompozicijos studentams tobulintis tarptautinėje aplinkoje, taip pat skatinti kūrybinius ryšius tarp jaunųjų kūrėjų ir atlikėjų, dalintis naujomis idėjomis ir jas skleisti.

„Proceso“ partneriai – Geteborgo universitetas, Muzikos ir dramos akademija (Švedija), Jazepo Vituolo Latvijos muzikos akademija, Lundo universitetas, Malmės muzikos akademija (Švedija), Norvegijos muzikos akademija, Karališkoji Danijos Arhuso/Alborgo muzikos akademija, Sibelijaus akademija (Suomija).

Projektą remia „Nordplus HE“ programa, projektas koordinuojamas klasikinės muzikos tinkle „Sibelius“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...