captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kurdamas vargonams V. Pinkevičius siekia įtaigumo

„Mano kūriniai pirmiausia gimsta užrašų knygutėje. Čia viename lape telpa kompozicijos tematika, harmonijos, ritmo ypatumai, formos schema, registrų kombinacijos, faktūros sprendimai ir kiti muzikos kalbos elementai“, – kūrybiniu procesu dalinasi vargonininkas Vidas Pinkevičius.
R. Vilimo (BFL) nuotr.
R. Vilimo (BFL) nuotr.

„Mano kūriniai pirmiausia gimsta užrašų knygutėje. Čia viename lape telpa kompozicijos tematika, harmonijos, ritmo ypatumai, formos schema, registrų kombinacijos, faktūros sprendimai ir kiti muzikos kalbos elementai“, – kūrybiniu procesu dalinasi vargonininkas Vidas Pinkevičius.   

Muziko koncerte „Čiurlionio pėdomis“ šeštadienį skambės M. K. Čiurlionio kompozicijos ir jų temomis sukurti naujausi, šiais metais parašyti vargonininko opusai. Tai bus preliudai ir fantazijos, pagrįsti Čiurlionio kanonų ir preliudų muzikine tematika.

Daugelis kūrinių programoje bus atliekami pirmą kartą.   

„Aš pradėjau kurti muziką vargonams norėdamas papildyti gana negausų lietuviškos vargoninės muzikos repertuarą. Čiurlionio muzika dvelkia lietuviškumu, kurį galima perteikti ir modernesnėmis muzikinės išraiškos priemonėmis“, – sako vargonininkas, manantis, jog didžiojo genijaus darbai įkvėpimą Lietuvos kūrėjams teiks ir ateityje.   

Pasak V. Pinkevičiaus, šiais metais jis norėtų toliau kurti lietuvišką vargoninę muziką ir parašyti savo tėčio tapytais paveikslais paremtą kūrinių ciklą.

„Būtų įdomu išbandyti savo jėgas spalvas ir figūrines kompozicijas perteikti muzikos kalba bei pristatyti jį koncerte vargonų muzikos mylėtojams“, – mintimis dalinasi muzikas.   

Anot vargonininko, kuriant vargonų muziką, jam yra sunkiausia nesikartoti ir padaryti kūrinį įtaigų.

„Formas ir struktūros aiškumas man išlieka prioritetas, bet taip pat ieškau sprendimų, kurie galėtų klausytoją nustebinti ir sukelti netikėtumo jausmą,“ – pasakoja V. Pinkevičius ir tikisi, kad jo kūryba galėtų paskatinti ir kitus Lietuvos vargonininkus išbandyti savo jėgas kompozicijoje.   

„Jau daugelį šimtmečių dažnas vargonininkas buvo ir kompozitorius. Tai sąlygoja ir nuo pat instrumento atsiradimo Antikos laikais gyvuojanti improvizacijos tradicija. Kadangi improvizacija yra ne kas kita kaip kompozicija kūrinio atlikimo metu, nenuostabu kad daugelis kuriančių vargonininkų užrašo savo muzikinius ieškojimus popieriuje,“ – teigia vargonininkas ir mano, kad kūryba – užrašyta ar improvizuota – yra būtina sąlyga pilnaverčio muziko formavimuisi.   

„Mano kūriniai pirmiausia gimsta užrašų knygutėje, kurią visuomet laikau prie savęs. Čia viename lape telpa kompozicijos tematika, harmonijos, ritmo ypatumai, formos schema, registrų kombinacijos, faktūros sprendimai ir kiti muzikos kalbos elementai. Paskui telieka visą tai užrašyti natomis,“ – kūrybiniu procesu dalinasi vargonininkas.   

Koncertas „Čiurlionio pėdomis“ įvyks šeštadienį Vilniaus universiteto Šv. Jonų bažnyčioje.

V. Pinkevičius studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, o 2001–2003 m. – Rytų Mičigano universitete (JAV), kur įgijo Humanitarinių mokslų magistro diplomą. 2006 m. baigė Nebraskos-Linkolno universitetą (JAV), kur įgijo Muzikos menų daktaro laipsnį.

V. Pinkevičius šiuo metu dėsto Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje, yra aktyvus vargonų ir improvizacijos meno populiarintojas, Nacionalinės vargonininkų asociacijos prezidentas ir Vilniaus universiteto vargonininkas bei VU vargonų studijos „Unda Maris“ įkūrėjas ir vadovas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...