captcha

Jūsų klausimas priimtas

Naujasis „Rupert“ meno ir edukacijos centras duris atvers liepą

Architekto Audriaus Ambraso suprojektuotas naujasis meno ir edukacijos centras „Rupert“ atvers duris šių metų liepą. „Rupert“ yra projektų pagrindu veikiantis tarpdisciplininis edukacijos, rezidencijų ir parodų centras Vilniuje.

Architekto Audriaus Ambraso suprojektuotas naujasis meno ir edukacijos centras „Rupert“ atvers duris šių metų liepą. „Rupert“ yra projektų pagrindu veikiantis tarpdisciplininis edukacijos, rezidencijų ir parodų centras Vilniuje.

Pastate veiks parodų ir projekcijų erdvė, nuolat vyks paskaitos ir reziduos Lietuvos ir užsienio menininkai, kuratoriai ir kultūros vadybininkai.

„Rupert“ ir jo veikla bus pristatytas ir uostamiestyje – birželio 25 d. Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro Ekspozicinėse erdvėse.

Paraakademinė „Rupert“ edukacinė programa prasidėjo 2012 metų birželį. Ši programa yra skirta jauniems kūrėjams iš viso pasaulio, siekiantiems įgyvendinti savo projektą ir pradėti karjerą savo srityje tarptautiniu mastu. Projektai gali būti kuo įvairiausi, kaip kad sukuruoti parodą, parašyti knygą, nufilmuoti filmą, išleisti žurnalą, suorganizuoti įvykį ar sumodeliuoti instituciją ir t.t.

„Rupert“ rezidencijų programa yra skirta menininkams, rašytojams, kūrėjams, kuratoriams ir akademikams iš Lietuvos ir viso pasaulio. Per beveik tris mėnesius trunkančias rezidencijas kiekvienas iš kūrėjų galės įgyvendinti arba užbaigti savo meninį projektą ir jį pristatyti visuomenei.

„Rupert“ parodų erdvė-vieta, kurioje vyks unikalios meno laboratorijos ir atviros paskaitos, bus rodomos netradicinės šiuolaikinio meno parodos bei filmai.

„Rupert“ meno ir edukacijos centrui nuo gegužės mėnesio vadovauja Ispanijos meno istorikas ir kuratorius Juanas de Nievesas. Per daugiau nei dvidešimt metų trunkančią karjerą, de Nievesas dirbo kuratoriumi Centro Galego de Arte Contemporánea (Santiago de Compostela) ir Espai d’Art Contemporani de Castelló (EACC), kuriam vadovavo tarp 2005–2009 metų.

Skelbiama, kad paraiškos dalyvauti „Rupert“ edukacinėje programoje priimamos iki rugpjūčio 1 dienos. Į programą, kuri vyks 2013 metų spalį – 2014 metų birželį bus atrinkti ne daugiau kaip 10 dalyvių iš Lietuvos ir viso pasaulio.

Paraiškos pirmajam rezidencijų sezonui (2013 m. rugpjūčio 1 d. – spalio 13 d.) priimamos iki liepos 14 dienos.

„Rupert“ rezidencijų ir edukacinės programos yra nemokamos.

Įdomiausias ir svarbiausias žinias sekite ir LRT „Facebook“ paskyroje! 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...