captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus festivalį išlydės nuotaikingi lotyniškojo džiazo viražai

Sostinėje pakiliai baigiasi 17-asis Vilniaus festivalis, šįmet pakvietęs į septynis įvairių žanrų muzikos koncertus, sulaukusius klausytojų anšlago.
Wikimedia Commons nuotr.
Wikimedia Commons nuotr.

Sostinėje pakiliai baigiasi 17-asis Vilniaus festivalis, šįmet pakvietęs į septynis įvairių žanrų muzikos koncertus, sulaukusius klausytojų anšlago.

Festivalio programą ketvirtadienį Nacionalinėje filharmonijoje nuotaikingai užvers lotyniškojo džiazo grupė „Michel Camilo Trio“ iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Pasak festivalio rengėjų, nors džiazo pianistas Michelis Camilo didelei lietuvių publikos daliai – naujas vardas, pasaulyje jis pažįstamas jau seniai. Apie tris dešimtmečius aktyviai koncertuojantis ir dvidešimt keturių autorinių plokštelių diskografiją sukaupęs virtuozas iš JAV mūsų šalyje lankysis pirmą kartą, atverdamas dar vieną džiazo fortepijoninio trio pavidalą – smagų, karštą, svaiginantį, bet kartu pasižymintį inteligencija ir tikslumu.

Dominikos Respublikoje gimęs pianistas ne tik turi akademinį išsilavinimą – jis niekada nenutraukė ryšių su klasika. Beveik kasdien jis skambina praeities genijų muziką – tai, pasak M. Camilo, padeda jam palaikyti pianistinę formą, ryšį su savuoju instrumentu ir koncertuoti su garsiais klasikos atlikėjais.

Gimtosios šalies nacionalinis simfoninis orkestras neretai kviečia pianistą atlikti tiek klasikines, tiek simfodžiazines programas, kiekvienas jo „akademinis“ pasirodymas visada būna paženklintas improvizaciškumo ir lotyniškųjų ritmų.

Į Niujorką atlikėjas išvyko būdamas jau diplomuotas jaunas pianistas, o prieš tai nuo keturiolikos metų aistringai tyrinėjo džiazą. Tačiau vos jis atsidūrė Niujorke, ėmė formuotis jo savitas stilius, kurio pamatus sudarė gimtoji muzika, lotyniškieji ritmai, harmonijos. Šviesus ir laimingas jo žmogiškasis charakteris atsispindi muzikoje, kurią jis kuria dosniai, su dideliu entuziazmu ir dalijasi ja negailėdamas savo nesenkančios energijos.

Nors šie metai paženklinti intensyvaus koncertinio turo, pirmasis susitikimas su Lietuvos publika M. Camilo yra ypatingas, be to, pianistas ką tik išgyveno džiugų kūrybinį įvykį – išleido dar vieną savo solinį albumą „What's Up?“.

Kartu su M. Camilo trio Vilniuje gros kontrabosininkas Lincolnas Goinesas ir perkusininkas Cliffas Almondas.

Prasidėjęs birželio 3 dieną Violetos Urmanos koncertu, Vilniaus festivalis per daugiau kaip dvi savaites pateikė daug staigmenų. Vilniuje koncertavo britų vokalinis sekstetas „The King's Singers“, pianistas Andrius Žlabys, smuikininkas Sergejus Krylovas ir Lietuvos kamerinis orkestras, smuikininkė Dalia Kuznecovaitė ir pianistas Petras Geniušas, altininkas Jurijus Bašmetas ir „Maskvos solistai“. Festivalio puošmenomis tapo ir Bobby Mcferrino koncertas bei gyvojo klasiko Krzysztofo Pendereckio „Lenkiškojo Requiem“ atlikimas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...