captcha

Jūsų klausimas priimtas

M. Camilo kūriniuose atsispindi svarbiausi atlikėjo gyvenimo momentai

Pirmą kartą Lietuvos publikai koncertuosiantis pianistas ir kompozitorius Michelis Camilo tikisi klausytojams surengti įsimintiną vakarą.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Pirmą kartą Lietuvos publikai koncertuosiantis pianistas ir kompozitorius Michelis Camilo tikisi klausytojams surengti įsimintiną vakarą.

„Bet koks pasirodymas naujai publikai man visada labai svarbus. Ne išimtis ir Lietuva, į kurią atvykstu pirmą kartą. Su visa komanda stengsimės, jog publikai būtų lygiai taip pat smagu, kaip ir mums – atlikėjams – scenoje, – sako Michelis Camilo. – Muzika yra pati intymiausia sielos kalba. Ji turi jėgą priminti mums mylimiausius žmones, ji gali pakelti širdies pulsą, gali priversti šypsotis ar verkti, šokti, dainuoti. Kai publika salėje emociškai susijungia su atlikėju scenoje, šis momentas tampa tarsi stebuklu. Tikiuosi, jog koncerto metu Lietuvoje kartu su publika ir išgyvensime šį stebuklą.“

Muzikos pasaulyje M. Camilo išsiskiria džiazu, derinamu su Lotynų Amerikos ritmais. Iš Dominikos į Niujorką persikėlęs pianistas nepamiršo gimtosios kultūros šaknų ir net sustiprino jas savo kuriamoje muzikoje. Nepabijojęs improvizuoti ir į džiazą įtraukti Lotynų Amerikos ritmus, atlikėjas ne tik sulaukė kitų muzikantų palaikymo, bet ir suprato, jog tai bus ypatingos detalės, kurios padės atrasti savitą muzikos skambesį bei stilių didžiulėje muzikos įvairovėje.

Pasak atlikėjo, kūrinyje svarbu viskas: sąveika tarp atlikėjo ir publikos, kiekvieno instrumento duodamas tonas, harmonija, perduodama nuotaika. Net rankos mostas reikiamu metu.

Groti pradėjęs vos 4-erių, M. Camilo per tris dešimtmečius laimėjo ne vieną prestižinį apdovanojimą – „Grammy“, „Emmy“, „Latin grammy“ bei daugelį kitų, įrašė 24 kompaktines plokšteles.  

M. Camilo muziką vadina savo gyvenimu, nes būtent kūriniuose atsispindi svarbiausi atlikėjo gyvenimo momentai – dažniausiai optimistiniai ir šventiniai. Išlikti originaliu pianistui padeda suvokimas, jog gyvenimas yra ilgas kūrybos procesas, kurį atlikėjas stengiasi paversti kuo linksmesniu.

Kaip didžiausią kūrybos įkvėpėją M. Camilo įvardija savo žmoną: „Parašiau daugybę kūrinių, kuriuos skyriau ir kuriems įkvėpė būtent ji. Mano antroji pusė taip pat paskatino mesti iššūkį sau tiek kaip atlikėjui, tiek kaip kūrėjui.“

Vienas tokių iššūkių ir yra džiazas. „Scenoje atlikdamas džiazo kūrinį, kaskart susiduri su iššūkiu, kai čia pat turi improvizuoti, ieškoti naujų muzikos išraiškos būdų. Ir tai darai ne vienas, bet stovėdamas prieš publiką“, – sako M. Camilo.

„Michel Camilo trio“ programa – birželio 20 d., ketvirtadienį, 19 val., Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...