captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje – autentiškumo sertifikatų paroda

Autentiškumo sertifikatai šiandien yra vienas iš svarbiausių meno kūrinio aspektų. Dažnai jie įkūnija patį meno kūrinį, nurodydami į jį, būdami jo dokumentu, juridiniu patvirtinimu ir fiskaliniu čekiu.

Autentiškumo sertifikatai šiandien yra vienas iš svarbiausių meno kūrinio aspektų. Dažnai jie įkūnija patį meno kūrinį, nurodydami į jį, būdami jo dokumentu, juridiniu patvirtinimu ir fiskaliniu čekiu.

Menininkų pasirašyti sertifikatai patvirtina meno kūrinio autorystę bei originalumą ir leidžia meno kūriniui atsirasti rinkoje kaip firminiam produktui, nesvarbu, koks nematerialus ar laikinas jis būtų. Nors bet kurio kūrinio meninė vertė tarsi turėtų būti akivaizdi žinovo akiai, sertifikatai nukreipia mūsų dėmesį kitur ir įrodo, kad fizinių ar estetinių objekto savybių kartais nepakanka meno kūriniui įsteigti. Globalizuotoje, kapitalistinėje dabartyje sertifikatai ir jų dalyvavimas meninio mąstymo procesuose tapo verslo įmonių instrumentu, o taip pat ir filosofiniu teiginiu apie meno kūrinio prigimtį. Sertifikatai turi teisinių ir ontologinių implikacijų, kurios paverčia juos įdomiais dokumentais, liudijančiais besikeičiantį požiūrį į meną ir menininko vaidmenį, rašoma Šiuolaikinio meno centro pranešime spaudai.

Pastarųjų penkiasdešimties metų sertifikatų pavyzdžiai šioje parodoje atskleidžia, kaip keitėsi menininko vaidmens suvokimas ir meno kūrinio medžiaga bei turinys. Išsamūs tekstai padės žiūrovams suvokti kiekvieno parodos objekto reikšmę. Tarp eksponatų – platus spektras sertifikatų nuo visiškai oficialiai atrodančių dokumentų su institucinio patvirtinimo ženklais iki greitomis brūkštelėtų raštelių, kurie atlieka ne mažiau lemiamą vaidmenį įsteigiant meno kūrinį ir nustatant jo parametrus.

Parodos menininkai:

Rubenas Aubrechtas, Judith Barry, Robertas Barry/Stefanas Brüggemannas, Hemali Bhuta ir Shreyas Karle, Pierre Bismuthas, Marinus Boezemas, George Brechtas, Danielis Burenas,
André Cadere, Marcel Duchampas, Maria Eichhorn, Ursas Fischeris, Danas Flavinas, Andrea Fraseris, Liamas Gillickas, The Felix Gonzalez-Torres Foundation, Hansas Haacke, Edwardas Kienholzas, Yvesas Kleinas, Josephas Kosuthas, Sol LeWitt, Kenas Lumas, Piero Manzoni, Gordonas Matta-Clark, Josiah McElheny ir Allanas Kaprow, Jonathanas Monkas, Robertas Morrisas, Antoni Muntadas, Yoko Ono, Cesare Pietroiusti, Adrianas Piperis, Emilio Prini, Robertas Projansky ir Sethas Siegelaubas, Raqs Media Collective, Robertas Rauschenbergas, Sharmila Samant, Joe Scanlan, Davidas Shrigley, Danielis Spoerri, Haimas Steinbachas, Superflex, Rirkrit Tiravanija, Benas Vautieris, Lawrence Weiner, Franzas Westas, Ianas Wilsonas, Cerithas Wynas Evansas, Carey Young, Andrea Zittel, Heimo Zobernigas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...