captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lenkai susipažįsta su lietuvių primityviąja daile

Lenkijos Varmijos-Mozūrų vaivadijos sostinėje Olštyne atidaryta didelė lietuvių primityviosios tapybos ir skulptūros paroda.
 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Lenkijos Varmijos-Mozūrų vaivadijos sostinėje Olštyne atidaryta didelė lietuvių primityviosios tapybos ir skulptūros paroda.

Olštyno filharmonijos meno galerijoje veikianti apžvalginė ekspozicija pristato beveik šešiasdešimt 34 autorių tapybos ir 12 skulptūros darbų.

Daugelio paveikslų autoriai – tai garsiausios lietuvių dailininkės primityvistės Monikos Bičiūnienės respublikinio konkurso laureatai, kurių darbai neseniai eksponuoti Lietuvos nacionaliniame muziejuje.

Pasak parodos kuratorės, Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijų pirmininkės Ramutės Kraujalienės, susipažindami su lietuvių primityviąja tapyba lenkai turi progos susipažinti ne tik su daugelyje šalių jau nykstančiomis senosiomis liaudiškos tapybos tradicijomis, bet ir su lietuviškosiomis tradicijomis, lietuviškuoju peizažu.

Parodos atidaryme dalyvavusi Lietuvos kultūros ministerijos regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė visiems susirinkusiems pristatė lietuvių liaudies meninę kūrybą, įdomią ir savitą tautodailininkų tapybą.

Tai jau nebe pirmoji Olštyno filharmonijos galerijoje surengta lietuvių meno paroda. Olštyno filharmonijoje dažnai skamba lietuviška muzika ir neretai koncertuoja atlikėjai iš Lietuvos. Olštyne leidžiamas žurnalas „Borussia“ spausdina lietuvių autorių kūrybą, kritinius, istorinius, sociologinius straipsnius.

Parodą „Lietuvos primityvistai: tapyba ir skulptūra“ surengė Lietuvos kultūros centras prie Lietuvos ambasados Varšuvoje, Varmijos-Mozūrų vaivadijos savivaldybė, Vilniaus krašto tautodailininkų meno kūrėjų ir Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrija, koordinavo Tarptautinių kultūros programų centras, rėmė Olštyno filharmonija, Lietuvos garbės konsulatas Olštyne.                 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...