captcha

Jūsų klausimas priimtas

Skaitymui įtaką daro ir žinomų žmonių rekomendacijos, ir ekranizacijos

Bibliotekininkai pastebi, kad tarp skaitomiausių knygų yra naujai išleisti romanai, populiariosios psichologijos knygos ir žymių žmonių rekomenduojami kūriniai. Be to, paskelbus Nobelio literatūros premijos laureatą, iš bibliotekų paimtos kone visos Kazuo Ishiguro knygos.
Alfons Morales/Unsplash nuotr.
Alfons Morales/Unsplash nuotr.

Tarp populiariausių knygų, pasak Adomo Mickevičiaus bibliotekos darbuotojų, šiemet yra naujausias Jo Nesbo romanas „Troškulys“ ir Kristinos Sabaliauskaitės „Silva Rerum“.

Nors romanų skaitoma daugiausia, taip pat dažnai ieškoma populiariosios psichologijos skaitinių bei knygų apie sveiką gyvenseną.

Pastebima, kad knygos skaitomumas išauga atsiradus ekranizacijai. Taip šiemet išpopuliarėjo Margaret Atwood knyga „Tarnaitės pasakojimas“. Svarbus ir knygos pavadinimas, pavyzdžiui, daug skaitoma knygų, kurių pavadinimuose yra žodžiai „Prancūzija“ arba „Paryžius“.

Pasak bibliotekininkų, skaitytojai ieško ir žymių žmonių rekomenduojamos literatūros. Vaikai taip pat labiausiai skaito užsienio autorių knygas, šiemet vėl prisiminta Hario Poterio knygų serija, o tarp populiariausių lietuviškų – Tomo Dirgėlos knygos bei knyga „Laimė yra lapė“.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...