captcha

Jūsų klausimas priimtas

Socialiai remtini rokiškėnai trokšta pažinti meno pasaulį

Rokiškio krašto muziejuje vyksta projektas, kurio metu socialiai remtini, neįgalieji mokosi pažinti meno pasaulį. Norinčiųjų buvo daugiau, nei buvo numatyta.
 
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Rokiškio krašto muziejuje vyksta projektas, kurio metu socialiai remtini, neįgalieji mokosi pažinti meno pasaulį. Norinčiųjų buvo daugiau, nei buvo numatyta.

Prieš dvejus metus vykęs projektas atgaivintas rokiškėnų prašymu, informuoja LRT televizijos naujienų laida „Panorama“.  Tapyti dvaro aplinkoje panoro daugiau socialiai remtinų šeimų vaikų, neįgaliųjų, bedarbių, vaikų namų auklėtinių negu buvo numatyta.

„Jau susidarė būrelis žmonių, anksčiau nelankiusių muziejaus, o dabar jie nepraleidžia nė vienos parodos, ir ateina jau labai rimtai nusiteikę apžiūri labai atidžiai, panagrinėja kiekvieną paveikslą, kartais pasikviečia pažįstamus dailininkus“, – sako projekto vadovė Marytė Mieliauskienė.

Plenero dalyviams patarimus dalija profesionalūs dailininkai.

„Jie labai talentingi, svarbiausia, visokios profesijos ir ne tik, ir atėję vaikučiai neturėjo labai paruošimo kažkokio tai, bet vidinis džiaugsmas, tas išsiliejimas yra nuostabus“, – sako dailininkas Arvydas Bagdonas.

Pasak projekto vadovės, įprasta manyti, kad dalis socialiai remtinų jau įprato gyventi iš pašalpų, dauguma pensininkų jaučiasi nereikalingi, bedarbiai turi psichologinių problemų, todėl įtraukti į projektą atgyja.

„Pusė dienos stovėjau prie tos drobės, nežinojau, ką daryt, kaip ten tie dažai. Didelė baimė, labai didelis baltas popieriaus lapas, po to kai ištepiau mėlynai, kažkokius štrichus padariau, medžiai atsirado ir gavos paveikslas pirmas, kurį po to iš aukciono pats įsigijau“, – sako plenero dalyvis Vytautas Kiselis.

Plenero darbų paroda vyks tik rudenį, mat kai kuriems dalyviams dar reikės prie kūrinių padirbėti, informuoja LRT televizijos naujienų tarnyba.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...