captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kitąmet lietuviško kino bus trigubai daugiau?

Kino gamybai svarbi pelno mokesčio paskata pagausins Lietuvoje sukuriamų filmų
 

Kino gamybai svarbi pelno mokesčio paskata pagausins Lietuvoje sukuriamų filmų

Seimui ketvirtadienį patvirtinus įstatymo pataisas, numatančias pelno mokesčių paskatą kino filmų gamybai, jau kitąmet Lietuvoje gali būti sukurta tris kartus daugiau filmų nei praėjusiais, tikisi prognozuoja kino prodiuseriai.

Įstatymo pataisa, numatanti 20 proc. mokestinę paskatą kino filmų gamybai, įsigalios 2014 m. sausio 1 d. ir galios iki 2018 m. pabaigos.

Vilniaus kino biuro teigimu, šis sprendimas ne tik paskatins filmus sostinėje kurti garsiausius Holivudo ir Europos kino kūrėjus, bet ir į Lietuvą pritrauks investicijų, sukurs daug naujų darbo vietų.

Vengrijos, Kroatijos, Bulgarijos pavyzdžiai rodo, jog įvedus panašią paskatą, šalyje ženkliai padidėja ne tik filmų gamybos apimtys, bet ir sukuriama daug darbo vietų, pagyvėja ekonomika. Antai Vengrijoje priėmus mokestinę paskatą užsienio kino gamintojų išlaidos šioje šalyje šoktelėjo nuo 26 mln. eurų 2004-aisiais iki 161 mln. eurų 2010-aisiais.

Pasak Vilniaus kino biuro direktorės Jūratės Pazikaitės, priėmus paskatą Lietuva taps konkurencinga kino šalis, nes galės pasiūlyti ne tik aukščiausią kokybę, bet ir finansiškai naudingesnes sąlygas.

„Turime aukščiausios kompetencijos kino profesionalų, unikalų gamtovaizdį, architektūrą, visus metų laikus, tačiau iki šiol didžiausios kino kompanijos nuspręsdavo filmuoti, pavyzdžiui, Rygoje, o ne Vilniuje. Vien dėl to, kad ši paskata Lietuvoje neveikė, praradome daugiamilijoninių projektų, kuriuos iki šiol kino kūrėjai rinkdavosi įgyvendinti Rygoje“, – teigia J. Pazikaitė.

Lietuvos Nepriklausomų prodiuserių asociacijos pirmininko Kęstučio Drazdausko teigimu, Lietuvos kino profesionalų laukia tikras iššūkis, nes šalyje filmuojamų juostų skaičius sparčiai šoktels į viršų.

„Tikėtina, kad kitais metais, kai paskata įsigalios, Lietuvoje bus nufilmuota 3-4 kartus daugiau filmų nei šiemet. Nauja sistema sudarys sąlygas į kino gamybą pritraukti privačių Lietuvos investuotojų. Tai palengvins ir Lietuvos kino prodiuserių galimybes kurti filmus kartu su užsienio kino kompanijomis“, – teigia K. Drazdauskas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...