captcha

Jūsų klausimas priimtas

Romanui „Atsisveikinimas su ginklais“ E. Hemingway parašė 47 pabaigas

Netrukus pasirodysiančiame naujame Ernesto Hemingway romano „Atsisveikinimas su ginklais“, parašyto 1929 metais, leidime bus visos 47 jo pabaigos.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Netrukus pasirodysiančiame naujame Ernesto Hemingway romano „Atsisveikinimas su ginklais“, parašyto 1929 metais, leidime bus visos 47 jo pabaigos.

Amerikiečių rašytojas, pelnęs Nobelio literatūros premiją, 1958 metais duodamas interviu „Paris Review“ pripažino, kad paskutiniai romano, pusiau autobiografinio kūrinio apie įvykius italų kariuomenės sanitariniame dalinyje Pirmojo pasaulio karo metais, žodžiai buvo perrašyti 39 kartus, kol E. Hemingway buvo patenkintas, praneša telegraph.co.uk.

„New York Times“ praneša, kad naujame romano leidime bus visos alternatyvios pabaigos, taip pat ankstyvi kitų fragmentų juodraščiai. Knyga išleidžiama E. Hemingway paveldėtojų ir leidyklos „Scribner“ susitarimu. Tai, kad romanas turėjo 47 pabaigas, nustatė Seanas Hemingway, ištyrinėjęs visus Johno F. Kennedy prezidentinėje bibliotekoje ir Bostono muziejuje saugomus E. Hemingway raštus.

„Paris Review“ žurnalisto George`o Plimptono paklaustas, kodėl romanui sukūrė tiek pabaigų, rašytojas atsakė: „Kad surasčiau tinkamus žodžius“.

E. Hemingway taip pat buvo sudaręs ir alternatyvių pavadinimų sąrašą, kuriame buvo „Meilė kare“, „Kiekvieną ir visas naktis“, „Nuo žaizdų ir kitų priežasčių“, „Žavesys“, tačiau juos visus rašytojas išbraukė. Galutinis kūrinio pavadinimas, „Atsisveikinimas su ginklais“, pasiskolintas iš XVI amžiaus anglų dramaturgo George`o Peele`io karalienei Elizabeth parašytos poemos.

Romano pabaigos, taip pat toji, kurią pasiūlė Scottas Fitzgeraldas, sudėti į 330 puslapių leidinio priedą. Knygos viršelyje – originali Rockwello Kento kurta iliustracija.

Po daugybės pataisymų E. Hemingway knygą, kurios gale miršta Frederico Henry mylimoji seselė Catherine Barkley, pabaigia tokiais žodžiais: „Tai buvo tarsi atsisveikinimas su statula. Po kurio laiko išėjau ir palikau ligoninę ir per lietų grįžau į viešbutį.“

Tarp kitų 47 pabaigų, apie kurias svarstė E. Hemingway, buvo šios:

„Tuo istorija ir baigiasi. Catherine mirė, mirsi tu ir mirsiu aš, ir tai viskas, ką galiu tau pažadėti.“

„Nėra jokios pabaigos, išskyrus mirtį, o gimimas yra vienintelė pradžia.“

Be to, E. Hemingway „Atsisveikinimo su ginklais“ pabaiga aistras kurstė ir tuomet, kai 1932 metais pagal knygą buvo kuriamas filmas. Kino studija „Paramount“ po didelių ginčų nusprendė palikti originalią pabaigą ir juostą užbaigti Catherine mirtimi. Europiečiai ir išvydo tokią juostos versiją. Tuo metu amerikietiškoje filmo versijoje ji lieka gyva.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...