captcha

Jūsų klausimas priimtas

Prancūzija gins kiną

Prancūzija pasiryžusi iš laisvos prekybos sutarties tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų išbraukti nevaržomą prekybą audiovizualine produkcija, net jei tai kainuotų pačios sutarties žlugimą.
B. Bejo, AFP/Scanpix nuotr.
B. Bejo, AFP/Scanpix nuotr.

Prancūzija pasiryžusi iš laisvos prekybos sutarties tarp Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų išbraukti nevaržomą prekybą audiovizualine produkcija, net jei tai kainuotų pačios sutarties žlugimą.

Prancūzija jau ilgą laiką gina Europinio kino rėmimo sistemą, teigdama, kad tokios subsidijos – esminės, siekiant apsaugoti kontinentą nuo holivudinės produkcijos antplūdžio. Būtent Prancūzija yra viena pagrindinių Europos kino rėmėjų, kino industrijoje įdarbinanti milijonus žmonių ir esanti pavyzdys kitų Europos šalių vyriausybėms, kaip reikia remti kiną, net jei jis neatneša ekonominio pelno.

Menas svarbesnis visuomenei už jo ekonominę naudą ir kultūros produktų Prancūzija jokiu būdu nenori įtraukti į naująją Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų laisvos prekybos sutartį, dėl kurios turi būti pradėta derėtis jau netrukus.

„Nė vienas Europos režisierius nesupranta – jei Europos Komisija nenori sugriauti žemyno kultūrinio išskirtinumo, kodėl audiovizualinės paslaugos turėtų tapti sutarties su Amerika derybų klausimu?“ – kalbėjo Prancūzijos nacionalinės kino komisijos vadovas Ericas Garandeau.

Pagrindinis pavojus, kurį mato nemažai Europos menininkų – skirtingas kino gamybos supratimas čia ir už Atlanto. Amerikiečiai dažniausiai vengia nepelningų filmų gamybos, o Europoje dažnai iš pradžių didelio pelno neplanavę filmai tik po premjerų tampa dideliais hitais, kaip tai atsitiko su Michelio Hazanaviciaus „Artistu“, turėjusiu didelį pasisekimą ir už Atlanto.

„Daugelis filmų, kuriuose filmavausi, niekada nebūtų sukurti. „Artistas“ buvo pradėtas kaip mažas filmas ir niekada nebūtų prodiusuotas, jei egzistuotų absoliuti mainų su Amerika laisvė. Ar vis dar galėtume kurti tokius filmus, kurie ant popieriaus pradžioje nežada didelio pelno?“ – klausė  „Oskarą“ laimėjusi prancūzų aktorė Berenice Bejo.

Tačiau metų metus laisvos prekybos galimybes tarp Europos ir Valstijų analizuojantys Briuselio valdininkai mano, kad derantis dėl šios sutarties ant stalo turi būti dedama viskas, nes jei kuo nors neprekiauti norės europiečiai, to paties užsinorės ir amerikiečiai. Derybos dėl laisvos prekybos sutarties tarp dviejų didžiausių ekonominių pasaulio galių turėtų prasidėti kitą savaitę.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...