captcha

Jūsų klausimas priimtas

Viena paroda pasklido po dešimt galerijų

Dešimtyje Vilniaus senamiesčio galerijų atidaryta viena paroda, veiksianti porą savaičių. Joje – per tris dešimtmečius sukurti Lietuvos grafikų darbai.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Dešimtyje Vilniaus senamiesčio galerijų atidaryta viena paroda, veiksianti porą savaičių. Joje – per tris dešimtmečius sukurti Lietuvos grafikų darbai.

Vasarą į Vilniaus senamiestį išsiruošusiems meno mėgėjams siūloma aplankyti ir čia veikiančias galerijas. Jose – viena išsamiausių, pažintinių parodų su Lietuvos grafika.

„Visos galerijos yra išsidėsčiusios gana kompaktiškai Senamiesčio teritorijoje ir kiekvienoje galerijoje žiūrovas galės rasti parodos lankstinuką, žemėlapį, kuriuo orientuodamasis galės aplankyti kitas ekspozicijas“, – aiškino parodos kuratorė Jurga Minčinauskienė.

Daugelis eksponuojamų kūrinių žinomi, jau senokai priskirti Aukso fondui, o kiti – sukurti visai neseniai, jų autoriai – ką tik baigę Dailės akademiją.

Parodas vienija kūno tema. Kuratorių teigimu, žmogaus veido, silueto svarba darbuose išskiria Lietuvos grafikus ir tarp kaimyninių šalių.

„Kūnas atspindi įvairiausias temas. Vienoje ekspozicijoje tai yra moterys ir jos kalba apie moteris. Kitose ekspozicijose kalbama apie religiją, apie žmogaus sielos randus, apie žmogaus būsenas. Visa tai perteikiama būtent per kūnus“, – pasakojo parodos kuratorė Kristina Kleponytė-Šemeškienė.

Kuratorės tikina, kad atrinko sodriausius 49-ių autorių darbus, ir į atskiras kolekcijas galerijose suskirstė pagal temas. Pavyzdžiui, Pamėnkalnio galerijoje – vyriška „Raumenų“ tema, kurioje grafikų Audriaus Puipos, Edmundo Saladžiaus, Petro Repšio darbai. „Kunstkameroje“ – tema „Įsikūnijimai“ ir čia bjauriąją Žygimanto Augustino estetiką, alegorinius Šarūno Leonavičiaus pasakojimus papildo ankstyvosios Rimvydo Bartkaus litografijos.

Dešimtyje Vilniaus senamiesčio galerijų eksponuojami trijų kartų menininkų darbai. Parodą papildo katalogas, kuriame išsamiai pristatomas kiekvienas autorius.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...