captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno dramos teatre – idėjų drama, išaukštinanti žmogaus protą

Nacionalinis Kauno dramos teatras pristato garsaus XVIII amžiaus vokiečių filosofo, eseisto, dramaturgo Gottholdo Ephraimo Lessingo pjesę „Natanas Išmintingasis“. Pirmą kartą Lietuvos teatrų istorijoje statomą Lesingo pjesę-utopiją režisuoja Gintaras Varnas.
A. Koroliovo/15min nuotr.
A. Koroliovo/15min nuotr.

Vokietijoje XVIII a., Apšvietos epochoje, gyvenęs dramaturgas Gottholdas Ephraimas Lessingas pjesės „Natanas Išmintingasis“ veiksmą nukelia į XII a. Jeruzalę, kur tarp judaizmo, krikščionybės ir islamo vyksta Trečiasis kryžiaus karas, o religinio karo fone vystosi sudėtinga žmogiškų jausmų ir santykių intriga.

Spektaklio režisierius Gintaras Varnas sako, kad ši pjesė autoriui esant gyvam buvo uždrausta dėl per didelės Bažnyčios kritikos.

Pasak režisieriaus, spektaklis tai – idėjų drama, išaukštinanti žmogaus protą ir galią tobulinti pasaulį, mėginanti įtikinti, jog išmintimi galime sutaikyti didžiausias priešybes, netgi religines.

„Pjesėje kaip tik ir pasakoja iš esmės apie tai, kad bet kokios religijos ir karai dėl teisingo Dievo yra nesąmonė, ir kad visų pirma žmogus yra žmogus, o jau tik po to musulmonas, žydas ir krikščionis. Ir mes, aišku, šiandien nesiruošiam čia kažko labai gąsdinti, bet tai yra spektaklis pamąstymui apie tai, kad žmonijai reikia susitaikyti“, sakė G. Varnas.

Natanas turi atsakyti į pavojingą sultono Saladino klausimą, kuri iš trijų religijų – islamas, krikščionybė ar judaizmas – vienintelė teisinga. Natanas jam pasakoja legendą apie galios žiedus. Tas pats G. E. Lesingo žiedų mitas XX a. virto garsiosios epopėjos „Žiedų valdovas“ pagrindu. Pagrindinį Natano vaidmenį kuria aktorius Vytautas Anužis.

„Tai literatūros ir išminties perlas, turintis du lygmenis pjesėje – idėjos ir intrigos. Tame idėjų lygmenyje, kurios šiai dienai skambios yra, labai gera būt, o ta intriga, kuri meistriškai Lesingo supinta, tiesiog smagina, suteikia žaidimo jausmą, vaidybos, tikros vaidybos“, – kalbėjo V. Anužis.

Spektaklio premjera Nacionaliniame Kauno dramos teatre – savaitgalį.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...