captcha

Jūsų klausimas priimtas

Apdovanoti T. Dambrausko fotokonkurso laureatai

Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje antradienį apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2012–2013“ nugalėtojai.
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje antradienį apdovanoti Tado Dambrausko fotokonkurso „Lietuvos kariuomenė fotografijoje 2012–2013“ nugalėtojai.

Geriausius konkurso dalyvius sveikino ir apdovanojimus teikė krašto apsaugos ministras Juozas Olekas ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

„Čia pavaizduotos ne eilinės akimirkos ir jos pastebėtos ne eiline akimi. Tokiems kadrams pastebėti padeda ir profesinė branda, ir gyvenimas, buvimas, tos aplinkos jautimas. Tado Dambrausko parodoje galime pasigrožėti tokiomis akimirkomis, kokių patys tiesiog negalime pastebėti. Linkiu, kad toks taiklus ginklas - fotoaparatas, netrukdytų tarnybai, o ją tik papuoštų“, – apdovanojimų ceremonijos metu sakė krašto apsaugos ministras J. Olekas.

Skirtingai nei ankstesniuose konkursuose, šįmet atskirų temų nebuvo, o akcentuota akimirka, atspindinti kariuomenės gyvenimą. Tai konkurso parodą ir nuotraukų albumą leido pateikti įvairiausiomis spalvomis.

Septynių narių komisijos sprendimu trečiąją vietą pasidalino du autoriai – karius „Atakoje“ įamžinęs Laimis Bratikas ir vyresnysis leitenantas Andrius Česnauskas su savo nuotrauka „Kariai ir aikštelėje kariai“.

Antroji vieta skirta Edvardui Velbasiui už jo nuotrauką „Kariai po lauko pratybų grįžta į kareivines“.

Šiais metais nuotrauka nugalėtoja išrinkta akimirka iš karių tarnybos Afganistane „Dovana mergaitei“. Jos autorius – vyr. leitenantas A. Česnauskas.

Specialiuoju kariuomenės vado prizu apdovanotas Raimondas Kuliavas, savo nuotraukoje „Taikinys užfiksuotas“ atskleidęs, kad pratybų metu kariai atlieka skirtingas užduotis.

Projekto rėmėjai uždaroji akcinė bendrovė „Fotoservisas“ už kadrą „Kario kasdienybė“ apdovanojo Ievą Budzeikaitę. Portalo „Delfi“ skaitytojai geriausia išrinko vyr. ltn. A. Česnausko nuotrauką „Afganistanas po mano kojomis – kelionės į atokesnį Goro provincijos rajoną metu“.

Konkurso dalyvius pasveikino ir vertinimo komisijos nariai Lietuvos fotomenininkų sąjungos pirmininkas Jonas Staselis, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas ir komisijos narys iš Nyderlandų, aviacijos fotografas Tieme Festneris.

Jau devintą kartą surengtas karinės fotografijos konkursas „Lietuvos kariuomenė fotografijoje“ skirtas Krašto apsaugos ministerijos operatoriui ir fotografui T. Dambrauskui atminti.                     

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...