captcha

Jūsų klausimas priimtas

Persiškos kaligrafijos mokys meistrai iš Irano

Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro Meno kiemo dirbtuvėse garsūs Irano dailininkai Hojatas Amanis, Leila Pourkhani ir Mina Mohseni mokys persiškos kaligrafijos.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Klaipėdos kultūrų komunikacijos centro Meno kiemo dirbtuvėse garsūs Irano dailininkai Hojatas Amanis, Leila Pourkhani ir Mina Mohseni mokys persiškos kaligrafijos.

Kaip pabrėžia organizatoriai, autoriai yra profesionalai, šios srities specialistai.

Svarbiausias kaligrafijos elementas – ranka rašytas arba pieštas šriftas. Persijos kultūros istorijoje kaligrafija buvo siekiama perteikti šventumą, dvasinį apreiškimą ir pakylėtą meno prigimtį. Šią meninės raiškos formą iraniečiai naudojo nuo seniausių laikų. 

Ilgainiui kaligrafijai įtaką ėmė daryti religinės islamo tradicijos, draudžiančios vaizduoti žmogų, todėl persiškoje kaligrafijoje prasiveržė abstrakčių geometrinių ornamentų ir augalinių motyvų srovė – itin palanki spontaniškai, tačiau techniškai ir nepriekaištingai improvizacijai.

Klaipėdoje rengiamas kaligrafijos meno seminaras – tai ne tik reta galimybė susipažinti su Irano dailininkais, bet „per raštą pamatyti, pajusti kitą pasaulį“.

Kaligrafijos meno seminaro yra mokamas, būtina išankstinė registracija.

Seminaras rengiamas birželio 13 d. 18 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...