captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kauno kamerinis ir Minsko naujasis dramos teatrai keisis ne tik spektakliais

Keistis spektaklių statytojais ir sceniniais veikalais, rodyti vieni pas kitus spektaklius, visapusiškai bendradarbiauti sutarė Kauno kamerinis teatras ir Minsko naujasis dramos teatras. Abi kūrybinės įstaigos pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Keistis spektaklių statytojais ir sceniniais veikalais, rodyti vieni pas kitus spektaklius, visapusiškai bendradarbiauti sutarė Kauno kamerinis teatras ir Minsko naujasis dramos teatras. Abi kūrybinės įstaigos pasirašė ilgalaikio bendradarbiavimo sutartį.

Megzti pirmuosius ryšius tarp kaimyninių šalių teatrų pradėta praėjusiais metais, talkinant tuometiniam Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Linui Linkevičiui.

Šių metų pavasarį kauniečiai viešėjo Minske, kur parodė savo spektaklį „Koba“ (vieną kartą istoriją apie Staliną vaidino lietuviškai, kitą – rusiškai). Po spektaklio vyko susitikimas su vietos lietuvių bendruomene.

Po to sekė minskiečių atsakomasis vizitas ir kauniečiams Minsko teatras pristatė du savuosius spektaklius. Vienas iš jų pastatytas pagal lietuvių autorės Lauros Sintijos Černiauskaitės pjesę „Blyksnis po vasaros vandeniu“. Šį kūrinį režisavo viena iš lietuvių bendruomenės Minske lyderių, režisierė Virginija Tarnauskaitė. Kitas Kaune suvaidintas spektaklis minskiečių sukurtas pagal šiuolaikinio airių dramaturgo Martino McDonagh`o pjesę „Grožio karalienė“ (rež. Denisas Nupreičikas).

Kaip teigia Kauno kamerinio teatro vadovas S. Rubinovas, tiek Lietuvoje, tiek Baltarusijoje susidomėjimas kaimyninių šalių teatrų spektakliais tikrai yra gyvas ir nuoširdus, į juos ateina daug teatralų – aktorių, režisierių, kritikų. O svarbiausia, žiūrovai negaili plojimų.

Nemažai aplodismentų susilaukė ir Minske kauniečių suvaidintas spektaklis „Diena ir naktis“. Specialiai šioms gastrolėms Daivos Čepauskaitės pjesė buvo išversta į rusų kalbą (vertė Georgijus Jefremovas). Tai – etapinis Kauno kamerinio teatro spektaklis apie šalies istoriją, juodą jos laikotarpį Antrojo pasaulinio karo metu, žydų bendruomenės sunaikinimą Lietuvoje. „Diena ir naktis“ minskiečiams paliko gilų įspūdį dar ir dėlto, kad Baltarusijos istorija taip pat turėjo panašių sąlyčio taškų. Vaizduojamojo laikotarpio išgyvenimai buvo vienodai tragiški ir skausmingi tiek žydams, tiek lietuviams, tiek baltarusiams.

Kauniečių spektaklis „Diena ir naktis“, kuris buvo įtrauktas į Lietuvos dienų Baltarusijoje programą, tikrai sukėlė didelį susidomėjimą ir buvo palydėtas ovacijomis. Tuo pat metu Minske vyko unikali Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus autentiškų Vilniaus geto teatro afišų paroda.

Tęsdami bendradarbiavimą su Minsko naujosios dramos teatru, Kauno kamerinio teatro kūrėjai planuoja Baltarusijos sostinėje parodyti ir kitą savo pastatymą – „Spektaklį po spektaklio“. Be to, puoselėjama idėja sukurti bendrą spektaklį, kuo abu draugaujantys kaimyninių valstybių teatrai yra labai suinteresuoti.

Įdomiausias ir svarbiausias žinias sekite ir LRT „Facebook“ paskyroje! 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...