captcha

Jūsų klausimas priimtas

„ArtVilnius“ mugėje – per 2000 kūrinių, per 50 meno galerijų

Ketvirtą kartą Vilniuje susipažinti su moderniąja Lietuvos ir užsienio daile kvies didžiausias vizualiųjų menų renginys Baltijos šalyse – meno mugė „ArtVilnius“.
Asociatyvi nuotr. EPA/ELTA nuotr.
Asociatyvi nuotr. EPA/ELTA nuotr.

Ketvirtą kartą Vilniuje susipažinti su moderniąja Lietuvos ir užsienio daile kvies didžiausias vizualiųjų menų renginys Baltijos šalyse – meno mugė „ArtVilnius“.

Šiemet meno mugėje dalyvaus per 50 žinomiausių meno galerijų iš Lietuvos ir užsienio šalių: 36 galerijos atstovaus Lietuvai, dar 14 galerijų pristatys Portugalijos, Latvijos, Lenkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos Italijos vaizduojamąjį meną. Žiūrovai susipažins su daugiau nei 500 menininkų kūryba ir pamatys daugiau kaip 2000 naujausių meno kūrinių, kurie bus eksponuojami 12 tūkst. kv. metrų.

Pasak rengėjų, ši mugė yra labai svarbus renginys visam profesionaliam Lietuvos meno pasauliui: galerijoms, autoriams, kolekcininkams. O lietuvių žiūrovams tai – proga pakeliauti po šiuolaikinio meno pasaulį nesėdant į lėktuvą ar automobilį.

Ilgametė mugės vadovė profesorė Raminta Jurėnaitė dėl savo užimtumo šįmet negalėjo dirbti, todėl suformuota dalyvių atrankos vertinimo komisija, vadovaujama dailininko Algio Griškevičiaus. Komisija labai kruopščiai rinkosi iš daugiau kaip 70-ies galerijų, vadovaudamasi aukšto meninio profesionalumo kriterijumi.

„Mugė nesivaiko vienadienių eksperimentų ar efektų ir buvo siekta nedaryti atskirties tarp tradicinės modernios dailės ir nuosaikios naujojo meno raiškos. Todėl mugėje dominuoja vaizduojamasis menas tradicine prasme – tapyba, grafika, skulptūra, tačiau yra ir naujojo meno apraiškų – fotografijos, vaizdo kūrinių ir naujųjų medijų priemonėmis sukurtų kūrinių“, – vardijo menotyrininkė Danutė Zovienė.

Šįmet mugėje bus galima rasti ne tik tapybos, grafikos ir skulptūros darbų iš viso pasaulio ekspozicijos. Čia bus ką veikti ir tiems, kurie nenusėdi vietoje bei nori sužinoti apie meną daugiau. Meno mugės erdvėse veiks didelio formato skulptūrų, objektų ir instaliacijų paroda „Takas“, vyks edukacinė programa vaikams, jaunimui ir suaugusiems, aktualios podiumo diskusijos meno teisės klausimais, paskaitos, filmų ir vaizdo programa, performansai, akcijos.

Bus galima susitikti su menininkais ir keliauti po ekspoziciją su gidu.

Tradiciškai bus įsteigta dešimt nominacijų mugės laureatams.

Pasak menotyrininko Ernesto Parulskio, praėjusiais metais mugės apyvarta viršijo pusės milijono litų apyvartą, o atgyjant meno rinkai šįmet tikimasi ne mažesnės. „Tai leidžia vadinti mugę ir sėkmingu verslo projektu, bet dar svarbiau kūrybinių idėjų platforma“, – pabrėžė menotyrininkas.

Praėjusiais metais mugę „ArtVilnius“ aplankė apie 17 tūkst. žiūrovų. Mugėje buvo įsigyta daug kūrinių, iš jų brangiausių kaina siekė 40–70 tūkst. litų.

Mugei šįmet 140 tūkst. litų skyrė Vilniaus miesto savivaldybė, dar 110 tūkst. litų gauta iš Kultūros rėmimo fondo.

Lietuvos meno galerininkų asociacijos rengiama mugė vyks birželio 26–30 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...