Kultūra

2015.09.08 13:45

Ž. Augustino parodoje – psichosocialiniai žmonių portretai

Jovita Sukackaitė, LRT Televizijos laida „Panorama“, LRT.lt2015.09.08 13:45

Vilniuje lankytojams duris atvėrė Žygimanto Augustino retrospektyvi tapybos darbų paroda. Joje – daugiau kaip 20 paveikslų, kuriuose, anot kritikų, atskleisti psichosocialiniai žmonių portretai.

Vilniuje lankytojams duris atvėrė Žygimanto Augustino retrospektyvi tapybos darbų paroda. Joje – daugiau kaip 20 paveikslų, kuriuose, anot kritikų, atskleisti psichosocialiniai žmonių portretai.

Ž. Augustinas laikomas vienu talentingiausių savo kartos dailininkų. 40-mečio jubiliejų mininčio dailininko darbai gerbėjų turi abiejose Atlanto pusėse. Jo paveiksluose dominuoja portretai, o portretuose – paties dailininko veidas. Autorius teigia, kad dažnai tapo iš atminties, tačiau tik tikrovę.

„Stengiuosi nutapyt tikrovę taip, kaip aš ją matau, o ne kažką pakeisti ar šokiruoti, ar sukurti gražesnę, ar bjauresnę. Aš tikrai nieko nebjaurinu. Aš taip matau. Man yra patogiausia save tapyti ir kartais gaila kitų žmonių, juos baisu nuvilti. Kai jie pamato save [nutapytą] ir sako:  aš iš tikrųjų toks ir esu. Ir jie labai nusimena. O aš nesu tikrais, ar jie tikrai tokie yra“, – aiškina dailininkas Ž. Augustinas.

Nors dažname portrete vaizduoja save patį, dailininkas teigia, kad paveikslai ne apie jį, o apskritai apie žmones: visos būsenos, savybės būdingos ir kitiems. Autoriui kiti žmonės rūpi tokie, kokie yra, ir įkvepia dažniausiai neapsimetinėjantys.

„Vaizduoju daugiau žmogaus fizinį būvį, dvasinį ir fizinį būvį šiame pasaulyje. Man taip atrodo, kad ta būsena tokia aktuali. Kaip sakiau, jos trūksta viešumoje, trūksta parodose, trūksta televizijoje. Ko man trūksta, tą aš ir darau. Išsišiepusių veidų man turbūt netrūksta“, – tikina dailininkas.

Iš portretų išsiskiria Ž. Augustino darbai ant papiruso, tai ciklas „Ekstremalaus sporto projektas“, kuriame į Egipto istorinius pasakojimus įsiterpia ekstremalaus sporto elementai.

Ž. Augustino paroda „Juškus gallery“ eksponuojama iki liepos 2 dienos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt