captcha

Jūsų klausimas priimtas

Maskvos Didžiajame teatre – atnaujintos operos premjera

Maskvos Didžiajame teatre – naujas kąsnelis operos gurmanams. Šeštadienį teatre įvyks bene labiausiai laukiama premjera.
Nuotr. iš bendros „Wikimedia Commons“ nemokamų resursų duomenų bazės.
Nuotr. iš bendros „Wikimedia Commons“ nemokamų resursų duomenų bazės.

Maskvos Didžiajame teatre – naujas kąsnelis operos gurmanams. Šeštadienį teatre įvyks bene labiausiai laukiama premjera.

Operą „Kunigaikštis Igoris“ pastatė garsus režisierius, legendinio Tagankos dramos teatro įkūrėjas, disidentas Jurijus Liubimovas, o Aleksandro Borodino kūrinys laikomas rusų operos perlu.

J. Liubimovas pastatė daugybę operų užsienio teatruose, o kuriant „Kunigaikštį Igorį“ jam sukako 94-eri.

Spektaklis turi būti kitoks negu ankstesni šios operos  pastatymai, nutarė režisierius. Jis gerokai sutrumpintas: pirmasis veiksmas trunka vos 55 minutes, antrasis – kiek daugiau negu valandą. Neliko kai kurių operos momentų, bet įtraukta naujų, pavyzdžiui, kunigaikščio Igorio monologas, nematytas kituose pastatymuose.

„Kunigaikščio Igorio monologas labai įdomus. Jis atspindi operos esmę. Stebiuosi, kad jis dėl man nesuprantamų priežasčių nebuvo įtrauktas į ankstesnius pastatymus“, – kalbėjo teatro solistas Elčinas Azizovas.

Sovietų laikais tikriausiai gąsdino arijos žodžiai „O, duokite, duokite man laisvės...“

Opera – apie XII amžių. Čia atsispindi puikieji poloviečių šokiai, žinoma, išliko ir praėjusio amžiaus pradžios baleto novatoriaus Kasjano Goleizovskio choreografija. Atnaujinta opera tapo gyvesnė.

„Paprastai spektaklio pradžia energinga, vėliau jis rimsta, o šioje operoje įtampa, dramatiškumas išlieka visą laiką“, – tikina    Didžiojo teatro dirigentas Vasilijus Sinaiskas.

Operos autorius Aleksandras Borodinas buvo ne tik muzikantas, bet ir gydytojas, chemikas. Užbaigti operos jis nespėjo – numirė. Jo draugai Nikolajus Rimskis Korsakovas, Aleksandras Glazunovas išbaigė kūrinį, kuris laikomas rusų operos šedevru ir kuris ne sykį buvo pastatytas ne tik Rusijoje, bet ir Paryžiuje, Niujorke.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...