captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kviečia ieškoti naujų piliakalnių – jau atrasta 10

Baigiantis 2017-iesiems, kurie paskelbti Piliakalnių metais, skaičiuojama apie 10 atrastų archeologijos paminklų. Į naujų  paieškas aktyviau įsijungti kviečiama visuomenė.
Andrius Vyšniauskas/Realisbeutaiful.lt nuotr.
Andrius Vyšniauskas/Realisbeutaiful.lt nuotr.

Anot archeologo Gintauto Vėliaus, neretai žmonės, atradę piliakalnį, savimi tiesiog suabejoja ir informacija nepasidalina, todėl apie piliakalnį niekas ir nesužino.

„Jeigu randate objektą panašų arba kyla įtarimų, kad tai gali būti piliakalnis, pirmas dalykas, ką galima padaryti, pasitikrinti internetinėje svetainėje piliakalniai.lt. Jeigu ten to objekto nėra, tuomet būtų labai gerai, jei žmonės kreiptųsi į Kultūros paveldo departamento Teritorinį padalinį su būtent šia turima nauja informacija. Galbūt padarytas atradimas, o mes apie nežinome? Labai dažnai žmonės abejoja. Jie mato, kad yra kažkokie natūralūs reljefo dariniai arba žino kažkokios tautosakinės informacijos apie mistifikuotą vietą, bet paprastai informacija taip ir lieka nepaskleista“, – pastebi archeologas.

Neries regioninis parkas sekmadienį pakvietė ieškoti piliakalnio Neries pakrantėje. Toks  piliakalnių paieškos žygis šiemet surengtas antrą kartą.

Lietuvoje iš viso skaičiuojama apie tūkstantį piliakalnių, tačiau, anot archeologų, šis skaičius nėra galutinis. Kai kurie iš paveldo sąrašo išbraukiami, paaiškėjus, kad į jį buvo įtraukti klaidingai. Kiti sunaikinami gamtos arba sunyksta dėl žmogaus veiklos.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...