captcha

Jūsų klausimas priimtas

Plenero dalyviai vienaip ar kitaip paveikti ekspresionistinių nuotaikų

Lietuvos dailininkų sąjunga šią vasarą jau šešioliktą kartą rengia tarptautinį dailininkų plenerą „Soutine dienos 2013“. Kūrybinis tapybos simpoziumas, skirtas pasaulinio garso tapytojo litvako Chaimo Soutine atminimui, vyksta Druskininkuose (kūrybinė stovykla) ir vėliau persikels į Vilnių.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.
V. Radžiūno (LRT.lt) nuotr.

Lietuvos dailininkų sąjunga šią vasarą  jau šešioliktą kartą rengia tarptautinį dailininkų plenerą „Soutine dienos 2013“. Kūrybinis tapybos simpoziumas, skirtas pasaulinio garso tapytojo litvako Chaimo Soutine atminimui, vyksta Druskininkuose (kūrybinė stovykla) ir vėliau persikels į Vilnių.

Projektas „Soutine dienos“ pradėtas rengti, siekiant pagerbti didį litvakų kilmės tapytoją Ch. Soutine`ą. XX amžiaus pradžioje jis trejus metus studijavo tapybą Vilniuje, čia vyko vėliau Prancūzijoje išgarsėjusio menininko galutinis apsisprendimas tapti dailininku.

Po Ch. Soutine`o vėliava vykstantis pleneras ne tik padeda įsigilinti į šio dailininko kūrybą, bet ir atveria plačią kultūrinio bendradarbiavimo perspektyvą. Šiais metais plenere dalyvauja dailininkai iš Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos ir Vokietijos: Aistė Černiūtė, Piotras Dondajewskis, Rūta Eidukaitytė, Algimantas Kliauga, Vasilijus Martinčiukas, Raimondas Savickas,  Aleksandras Vozbinas, Susie Wier.

Pasak plenero kuratoriaus tapytojo Aleksandro Vozbino, kviestiniai dailininkai priklauso įvairioms meno mokykloms,  skiriasi jų tapybinis braižas, tačiau meno kalba – universali.

Plenero dalyvių meninis mąstymas yra vienaip ar kitaip paveiktas ekspresionistinių nuotaikų, būdingų Ch. Soutine`ui.

Šiųmetė plenero tema – „Druskininkai ir mano ekspresijos“.

Projektas „Soutine dienos“ apima ne tik dailininkų plenerus, bet ir mokslines konferencijas, diskusijas viešoje erdvėje.

Popleneriniai dailininkų darbai bus eksponuojami Druskininkų vandens parko galerijoje (atidarymas birželio 8 d.), vėliau – Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...