captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jau liepą Operos ir baleto teatras kibs į naują sezoną

94-ąjį sezoną Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) žada labai intensyvų ir nenuobodų kūrybinį etapą. Pasak LNOBT generalinio direktoriaus Gintauto Kėvišo, naujausios premjeros ir teatro lankomumo stabilumas nuteikia optimistiškai ir kitam sezonui, juolab didelės pertraukos nebus – jau liepą teatre prasidės naujo operos spektaklio repeticijos.
G. Kėvišas, ELTA nuotr.
G. Kėvišas, ELTA nuotr.

94-ąjį sezoną Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras (LNOBT) žada labai intensyvų ir nenuobodų kūrybinį etapą. Pasak LNOBT generalinio direktoriaus Gintauto Kėvišo, naujausios premjeros ir teatro lankomumo stabilumas nuteikia optimistiškai ir kitam sezonui, juolab didelės pertraukos nebus – jau liepą teatre prasidės naujo operos spektaklio repeticijos.

„Šį sezoną rengiamės suintensyvinti ryšius su po pasaulį pasklidusiais lietuvių dainininkais – per sezoną vieną ar du kartus mūsų scenoje dainuos Asmik Grigorian, Ieva Prudnikovaitė, Kostas Smoriginas, Sandra Janušaitė, kiti užsienio teatruose dirbantys lietuvių atlikėjai“, – vardijo G. Kėvišas.

Nuo rudens žiūrovų laukia penkios didelės premjeros, bendradarbiaujant su žymiais Lietuvos ir užsienio menininkais, režisieriais, teatrais. Rudenį teatras akcentuos Giuseppe Verdi gimimo 200-ųjų metinių sukaktį ir rodys šio kompozitoriaus operas.

Naują sezoną teatras pradės rugsėjo viduryje pirmą kartą Lietuvoje statoma G. Verdi opera „Ernanis“. Spektaklį kurs kompozitoriaus tėvynainiai – italų kilmės prancūzų režisierius Jeanas Claude`as Berutti ir dirigentas Giampaolo Bisanti.

Šis spektaklis pakvies į šventinę G. Verdi savaitę. Spalio 4–10 dienomis bus rodomi repertuariniai LNOBT spektakliai „Otelas“, „Traviata“, „Rigoletas“ ir premjerinis „Ernanis“.

Lapkričio pabaigoje teatras kvies į baleto „Karmen“ premjerą. Baletą statys britų choreografė Dity Weldman, diriguos Modestas Barkauskas.

Naujuosius metus teatras šįkart planuoja sutikti ne spektaklio premjera, bet didžiuliu šventiniu vakaru, kuris turėtų pažerti daug staigmenų ir pateikti aukščiausio profesinio lygio muzikos.

Kitų metų vasario mėnesį teatre planuojama ilgai laukta premjera – specialiu LNOBT užsakymu parašyta kompozitorės Onutės Narbutaitės opera „Kornetas“ pagal poeto Rainerio Maria Rilke poemą. Spektaklį statys Gintaras Varnas, Robertas Šervenikas ir Julius Geniušas.

Balandį teatro rampos šviesas turėtų išvysti šmaikščioji Gioachino Rossini opera „Sevilijos kirpėjas“. Bendras LNOBT ir San Francisko (JAV) operos spektaklį režisuos Emilio Sagi, Vilniuje jau pastatęs Mozarto „Figaro vedybas“, o diriguos maestro Julius Geniušas.

Kūrybinį sezoną gegužę užbaigs baletas visai šeimai „Sniego karalienė“ – britų choreografo Michaelio Corderio pastatymą diriguos Martynas Staškus.

Jau aišku, kad 2014 m. vasaros sezonui numatoma dar viena premjera –Georgo Friedricho Haendelio barokinė opera „Aleksandro šventė“. Kūrinį inscenizuos vengrų režisierius Csaba Kaelis kartu su lietuvių žiūrovams jau pažįstamu vokiečių dirigentu Rolfu Becku.

Be naujų spektaklių, teatras numato ir įspūdingų koncertų. Kitų metų pradžioje minint Sausio 13-osios įvykius, teatre skambės Liudvigo van Bethoveno „Missa solemnis“, o gegužės mėnesį sezoną vainikuos nebe pirmą kartą Vilniuje koncertuosiantis Londono simfoninis orkestras. Koncerte iš ciklo „Geriausi pasaulio orkestrai Operos ir baleto teatre“ dalyvaus pasaulinė smuiko įžymybė Leonidas Kavakosas, o diriguos Danielis Hardingas. Kitų metų pavasarį Vilniuje laukiamas ir Vakarų Vokietijos radijo orkestras (Westdeutsche Rundfunk).

Kitą sezoną teatro laukia gastrolių mainai su kaimynais lenkais. Šių metų lapkričio ir gruodžio mėnesiais Vilniuje lankysis Varšuvos didžiojo teatro baleto trupė, rodysianti tris dėmesio vertus vienaveiksmius baletus, o lenkų choreografo Krzysztofo Pastoro vadovaujama Lietuvos baleto trupė Varšuvos didžiajame teatre rodys mūsų nacionalinius baletus „Čiurlionis“ ir „Barbora Radvilaitė“.

Teatro rinkodaros skyriaus duomenimis, penkių šių metų mėnesių teatro lankomumo vidurkis siekė 95 proc., o nuo šiol bilietus į spektaklius įsigyti bus dar patogiau naudojantis elektroniniu bilietu. Tradiciškai teatras iki rugsėjo 20 dienos vykdo abonemento visam sezonui akcija „5+“.

Su kai kuriais spektakliais teatras atsisveikins – kitą sezoną paskutinį kartą bus rodomas „Rigoletas“, žiūrovai nebematys operų „Meilė ir kiti demonai“, „Valkirija“ ir „Salomėja“, o po pasaulį klajojanti „Madam Baterflai“ į Vilnių sugrįš, bet dar negreitai.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...