captcha

Jūsų klausimas priimtas

Naujas A. Blato „Aukso fondo“ kūrinių konteineris – jau Lietuvoje

Nuo 2010 metų rudens prasidėjęs iškilaus pasaulinio garso dailininko Nejemijos Arbit Blato (1908–1999) sugrįžimas į savo gimtinę dar kartą pradžiugina Lietuvos kultūrininkus ir meno mylėtojus.
A. Blato autoportretas
A. Blato autoportretas

Nuo 2010 metų rudens prasidėjęs iškilaus pasaulinio garso dailininko Nejemijos Arbit Blato (1908–1999) sugrįžimas į savo gimtinę dar kartą pradžiugina Lietuvos kultūrininkus ir meno mylėtojus.

Lietuvos dailės muziejų pasiekė dar vienas jūrinis konteineris iš Niujorko su dailininko šeimos (našlės – garsios „Metropoliteno“ operos solistės Reginos Resnik ir įsūnio – teatro režisieriaus, aktoriaus ir dainininko M. Deiviso) dovana Lietuvai.

Po įspūdingo A. Blato dovanotos kolekcijos pristatymo Nacionalinėje dailės galerijoje 2011 metų vasarą (parodą kartu su Respublikos Prezidente atidarė ir įsūnis Maiklas), kurį 90-metė R. Resnik stebėjo Niujorke per Lietuvos televiziją internetu, Lietuvos dailės muziejui buvo perduotos dailininko skulptūros ir paveikslai, sukaupti dailininko name ir dirbtuvėje Venecijoje.

Paskutiniam žingsniui A. Blato šeimą pastūmėjo žinia apie Lietuvos pirmininkavimą Europos Tarybai ir kad ta proga Lietuva pristato savo kultūrą Europos bendrijai, rašoma pranešime spaudai. Mat dailininko artimieji buvo sukaupę neliečiamą „šeimos fondą“, kuriame buvo sukaupti geriausi A. Blato kūriniai iš jo Paryžiaus ir Venecijos laikotarpių. Tai dar dailininko jaunystėje (tik atvykus iš gimtojo Kauno) tapyti Prancūzijos šiaurės ir pietų kampeliai, Strasbūro, Briuselio, Amsterdamo vaizdai, neužmirštami Venecijos kanalai.

2012 metų gruodį Lietuvos dailės muziejaus direktorių Romualdą Budrį priėmusi R. Resnik pasakė, kad „pats Dievas prisakė parodyti atvykstantiems aukštiesiems europiečiams, kokią Europą matė Lietuvos dailininkas A. Blatas“. Todėl planuojama, kad šį rudenį dovanoti A. Blato paveikslai su Europos vaizdais bus parodyti specialioje parodoje – Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai kultūrinėje programoje. Dabar gautos A. Blato kolekcijos paroda bus surengta rudenį Vilniuje naujame meno muziejuje prie Operos teatro – Vytauto Kasiulio dailės muziejuje.

R. Resnik ir M. Deivisas informavo Lietuvos dailės muziejaus direktorių R. Budrį, kad paveikta tikrai didelio dėmesio Kaune gimusio tapytojo ir skulptoriaus kūrybai, šeima nusprendė perrašyti testamentą ir visą Niujorko bute ir studijoje likusius A. Blato darbus neatlygintinai perduoti Lietuvos valstybei.

Dainininkė R. Resnik dar 2004 metais už dosnias dovanas Lietuvos žydų ir IX forto muziejams apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Karininko kryžiumi. 1976 ir 1988 metais ji lydėjo A. Blatą jo kelionėse į Lietuvą.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...