captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kompozitorė D. Čemerytė pristatys naują kūrybinį projektą vaikams

Sudėdama visą savo ilgesį  ir meilę  Lietuvai šiuo metu Vokietijoje gyvenanti kompozitorė Diana Čemerytė debiutuoja su savo nauju kūrybiniu projektu skirtu vaikams. Kaip skamba tikra klasikinė šiuolaikinė muzika vaikams bus galima išgirsti birželio 9 d., sekmadienį, 12 val. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, kur įvyks kompozitorės Dianos Čemerytės muzikinės istorijos „Vienaragio mįslė“ premjera.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

Sudėdama visą savo ilgesį  ir meilę  Lietuvai šiuo metu Vokietijoje gyvenanti kompozitorė Diana Čemerytė debiutuoja su savo nauju kūrybiniu projektu skirtu vaikams. Kaip skamba tikra klasikinė šiuolaikinė muzika vaikams bus galima išgirsti birželio 9 d., sekmadienį, 12 val. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre, kur įvyks kompozitorės Dianos Čemerytės muzikinės istorijos „Vienaragio mįslė“ premjera, rašoma ankstyvojo meninio ugdymo mokyklėlės „Strazdanėlės“ pranešime spaudai.

Spektaklyje „Vienaragio mįslė“ – susilieja profesionalių muzikantų ir vaikų atliekama originali muzika,  daina, šokis ir  teatras. Šis kūrybinis darbas originalus tuo, kad istorija pasakojama vaikų akimis, sako projekto kuratorė mokyklėlės “Strazdanėlės” įkūrėja muzikos pedagogė Sonata Latvėnaitė-Kričenienė: “Vaikai ne tik girdės profesionalią klasikinę muziką, bet ir  pamatys spektaklį, kuriame pasaka ir istorija pasakojama jam suprantama kalba – muzika, žodžiu, judesio, teatrinių priemonių pagalba ir tai darys, tokie pat kaip jis, vaikai padedami jų suaugusių bičiulių”. Jauniausiems aktoriams vos 3 metukai. Kai kurie iš jų turėjo galimybę pirmą kartą dalyvauti įrašant originalų garso takelį.

Tai – antroji kompozitorės operėlė vaikams. 1997 m. įvairių pasakų motyvais ir poetės Elenos Mezginaitės eilėmis grįsta, iš dainelių bei atskirų scenelių sudaryta operėlė „Dangus ant žemės“ buvo sukurta „Strazdanėlių“ mokyklėlės vaikams Panevėžyje. Šiemet „Strazdanėlių“ mokyklėlė Vilniuje švenčia savo 10 metų sukaktį. Specialiai šiai progai, bendradarbiaujant su šios mokyklėlės suburta kūrėjų komanda buvo sukurta antroji operėlė „Vienaragio mįslė“.

Kompozitorė Diana Čemerytė pabrėžia, jog  didžiausia šių projektų vertė yra ta, jog vaikams, o ypač patiems mažiausiems, dalyvavimas vaidinime – geriausias būdas pažinti muzikos pasaulį.  “Vaikai  –  mokosi kalbėti girdėdami mūsų kalbą ir  bandydami suprasti žodžius, taip  pat ir su muzikos pasauliu, jie jį atranda tik nuolat girdėdami pačią įvairiausią muziką. Be to, ankstyvas meninis ugdymas padeda vaikams įgyti ne tik meninių, bet ir bendravimo įgūdžių” šiuolaikinės klasikinės muzikos kūrėja.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...