captcha

Jūsų klausimas priimtas

Kompozitorius pakeis kompiuteriai?

Kompiuterinė programa „Iamus“ taip sėkmingai kuria muzika, kad ją sugroti sutiko pasaulinio lygio atlikėjai, pavyzdžiui, Londono simfoninis orkestras.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Kompiuterinė programa „Iamus“ taip sėkmingai kuria muzika, kad ją sugroti sutiko pasaulinio lygio atlikėjai, pavyzdžiui, Londono simfoninis orkestras.

Kompiuteriai muziką kurti padeda jau ne vieną dešimtmetį, tačiau žmogus visuomet buvo esminis komponentas, užtikrinantis, kad kūriniai skambės gerai, praneša telegraph.co.uk.

Tačiau taip buvo anksčiau. Malagos universiteto programuotojai sukūrė programą „Iamus“, kuri sugeba kompozicijas kurti be žmogaus įsikišimo. Kelios jų pasirodė pakankamai geros, kad jas atlikti sutiktų žymiausi orkestrai ir muzikantai.

Vienas jų bus Londono simfoninis orkestras, kuris šių metų rugsėjį pasirodysiančiame kompaktiniame diske atliks „Iamus“ sukurtą muziką. Gustavo Diaz-Jerez, San Sebastiano muzikos konservatorijos pianistas, įraše skambins fortepijonu. Anot jo, orkestras buvo „nustebintas“ muzikos, kurią paprašyta atlikti, kokybės.

Orkestro vadovas Lennoxas Mackenzie pasakojo, kad pradžioje muzika buvo „per daug sudėtinga“, tačiau „galiausiai pamaniau, kad ji gana įspūdinga“.

Kompiuterinė programa muziką kuria keisdama garsus ir medžiagą panašiu į žmogaus evoliuciją būdu. Ji groti parengtus kūrinius gali gaminti nesustodama.

Komandos, kūrusios „Iamus“, vadovas Francisco Vico teigia, kad kai žmonės pirmą kartą išgirta šią muziką, jiems sunku patikėti, kad ją kūrė vien kompiuteris.

Pirmoji pilna „Iamus“ kompozicija sugrota 2011 metų spalį. Kūrinį „Sveikas, pasauli!“ atliko klarnetas, smuikas ir fortepijonas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...