captcha

Jūsų klausimas priimtas

Medžio drožėjai pakaunėje kuria 100 skulptūrų Lietuvai

Šį savaitgalį Kauno rajone, Akademijos miestelyje, vyksta medžio drožėjų pleneras „100 skulptūrų Lietuvai“.
Asociatyvinė BNS nuotr.
Asociatyvinė BNS nuotr.

Čia darbuojasi Vidas Nugaras, Robertas Keliauskas, Valerijus Kunigelis, Raimondas Uždravis ir Saulius Jocius. Visi šie kūrėjai yra ne kartą dalyvavę tarptautiniuose pleneruose ir užėmę prizines vietas, o R. Uždravis dar ir Škotijos čempionu tapęs.

Akcijos iniciatoriaus Dainiaus Šerono teigimu, plenere galima pamatyti, kaip gimsta skulptūros, pabendrauti su menininkais ir iš naujo atrasti kiekvieną iš mūsų supantį grožį. Nors pleneras skirtas atkurtos Lietuvos šimtmečiui, jo rengėjai istorinės temos nelietė. „Valstybės kūrėjų biustai lai puošia miestų aikštes ir skverus, o Kamšos draustinyje geriausiai tinka žvėrelių ir paukščių skulptūros“, – tvirtino D. Šeronas.

Šiame plenere apsilankęs renginio globėjas Kauno rajono meras Valerijus Makūnas jau stebėjo, kaip menininkų rankose gimsta skulptūros, – tautodailininkai motoriniais pjūklais raiko storus ąžuolinius rąstus, kurie pamažu virsta meškomis, kiškiais, pelėdomis, ereliais, vėžliais ir kitokiais padarais.

Kaip skelbia Kauno rajono savivaldybė, sekmadienio popietę Akademijos miestelyje dar bus galima stebėti „Steel Beaver“ greitojo pjovimo varžybas, vėliau – dalyvauti aukcionuose. Greta Akademijos – vaizdingas Kamšos draustinis su pažintiniu taku, netoli auga nuo viršūnės iki šaknų skilusi, bet vis dar gyvybinga liepa. Iki Tado Ivanausko sodybos Obelynėje taip pat galima nueiti pėstute.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...