captcha

Jūsų klausimas priimtas

Visas dailininko Ž. Augustino kūrybinis kelias – parodoje

Dailininko Žygimanto Augustino kūrinius, kurie jau dešimtmetį žavi dailės mylėtojus abipus Atlanto, galės įvertinti ir lietuviai – jie pristatomi retrospektyvinėje menininko kūrybos parodoje.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Dailininko Žygimanto Augustino kūrinius, kurie jau dešimtmetį žavi dailės mylėtojus abipus Atlanto, galės įvertinti ir lietuviai – jie pristatomi retrospektyvinėje menininko kūrybos parodoje.

Atidaroma paroda apima visą menininko kūrybinį kelią. Joje – daugiau kaip 20 darbų.

„Retas jaunosios kartos dailininkas neina lengvojo modernizmo keliu, o taip provokuojančiai kaip Žygimantas Augustinas išnaudoja visas klasikinės tapybos galimybes. Šis menininkas yra labai stiprus portretistas, apdovanotas Londono Nacionalinėje portretų galerijoje, studijavęs Amerikoje, taigi jo požiūris ir vizijos gali sukelti tikrą minčių audrą“, – pastebi galerijos „Juškus Gallery“ vadovas Donatas Juškus.

Jis pripažįsta, kad organizuojama paroda gali šokiruoti puritoniškąją visuomenės dalį, tačiau, jo manymu, tai yra ta druska, kuri pasodrina šiuo metu vis labiau skaitmenizuotą moderniąją dailę.

Ž. Augustinas gimė 1973 metais Vilniuje. Baigęs studijas Vilniaus dailės akademijoje, menininkas  tobulino savo įgūdžius Florencijos meno akademijoje (2001), Niujorko menų lygoje (2004).

2002 metais Ž. Augustinas pelnė antrąją premiją geriausio portreto apdovanojimuose Londono Nacionalinėje portretų galerijoje, tais pačiais metais gavo Kanados Elizabeth Greenshield fondo apdovanojimą, o 2005 metais įvertinas Lietuvos kultūros ministerijos.

Jo kūrinių yra įsigijęs Modernaus meno centras, bei privatūs kolekcionieriai Lietuvoje ir užsienyje.

Kritikai teigia, kad Ž. Augustinas tyrinėja žmogų kaip ženklą arba keistą peizažą, kaip psichosocialinį portretą. Ne veltui didelę įtaką jam turėjo šiuolaikinio britų menininko Lučiano Froido, didžiojo XX a. psichoanalitiko Z. Froido anūko, kūryba.

„Tapytojas savo kūriniuose pateikia nerimastingą personažą, kuris yra užvaldytas bejėgiško neveiklumo ar  nuolat besivaipantis, taisantis  gyvenimui ne tik veido, bet ir kūno grimasas. Visa tai kontrastuoja su glotnia  meistriška  tapyba, su vietomis  ženkliais teptuko  pėdsakais“, – teigia menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė.

Anot jos, Ž. Augustino darbai paprastai yra nei portretai, nei aktai, o kažin kokie froidiški mišrūnai, kurie neduoda ramybės magiška menininko veidotyra.

Paroda „Juškus Gallery“ bus eksponuojama nuo birželio 4 d. iki liepos 2 d.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...