captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniaus festivalis prasidės V. Urmanos koncertu

Pirmąjį vasaros pirmadienį sostinėje prasideda septynioliktasis Vilniaus festivalis. Solidžią jo programą atvers pasaulio operos scenų numylėtinės Violetos Urmanos ir Modesto Pitrėno diriguojamo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertas.
 
ELTA nuotr.
ELTA nuotr.

Pirmąjį vasaros pirmadienį sostinėje prasideda septynioliktasis Vilniaus festivalis. Solidžią jo programą atvers pasaulio operos scenų numylėtinės Violetos Urmanos ir Modesto Pitrėno diriguojamo Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertas.

Festivalio pradžios koncerte Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre skambės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio simfoninė poema „Miške“ bei Richardo Wagnerio ir Richardo Strausso kūrinių programa, kuri vėliau bus atliekama ir proginiuose Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai koncertuose.

Vilniaus festivalyje iki birželio 20 dienos numatyti aštuoni koncertai, tiksliau – septyni plius vienas, mat į festivalio programą įtrauktas ir VšĮ „Vilniaus festivaliai“ rengiamas Bobby McFerrino ir grupės koncertas birželio 13 dieną, skirtas „Vilniaus festivalių“ įstaigos 10-mečiui.

Birželio 5 d. festivalyje sulauksime balsingų ir charizmatiškų svečių iš Didžiosios Britanijos – atvyks vyrų vokalinis sekstetas „The King's Singers“. Nacionalinėje filharmonijoje programoje „Vakaras su „The King's Singers“ skambės garsių kompozitorių kūriniai ir įvairios kompozicijos iš seksteto repertuare sukaupto aukso fondo.

Festivalyje sulauksime retai Lietuvos muzikos padangėje pasirodančio pianisto, improvizatoriaus, kompozitoriaus Andriaus Žlabio. Šįkart jis sugrįžta kaip mąslus Johano Sebastiano Bacho muzikos interpretatorius. Birželio 7 d. Nacionalinės filharmonijos scenoje A. Žlabys ir smuiko sielą gebantis prakalbinti smuikininkas Sergejus Krylovas bei jo vadovaujamas Lietuvos kamerinis orkestras publiką nardins į Bacho muzikos pasaulį.

Viena iš festivalio tradicinių rubrikų – rečitalis. Šiemet ši išskirtinė muzikinio atsivėrimo pozicija patikėta pasaulyje garsėjančiai smuikininkei, tarptautinių konkursų laureatei Daliai Kuznecovaitei. Paryžiuje studijuojanti smuikininkė birželio 10 d. Nacionalinėje filharmonijoje atliks rinktinę programą su pianistu Petru Geniušu.

Festivalis nuo pat gyvavimo pradžios laikosi tradicijos minėti Lietuvai itin prasmingą Gedulo ir vilties dieną – birželio 14-ąją. Šiemet šią dieną Nacionaliniame operos ir baleto teatre skambės iškiliausio nūdienos lenkų kompozitoriaus Krzysztofo Pendereckio „Lenkiškasis requiem“, dalyvaujant pačiam autoriui. Beveik dviejų valandų trukmės kūrinį atliks tarptautinė solistų ir kolektyvų komanda: sopranas Nomeda Kazlaus, mecosopranas Agnieszka Rehlis, tenoras Edas Lyonas, bosas Liudas Mikalauskas, Kauno valstybinis choras ir Vroclavo filharmonijos simfoninis orkestras ir jo vadovas dirigentas Jacekas Kaspszykas.

Į festivalį šiemet sugrįžta ne kartą jame viešėjęs alto virtuozas Jurijus Bašmetas. Birželio 16 d. Filharmonijos scenoje 60-ojo jubiliejaus proga koncertuos šio žymiausio pasaulio altininko įkurtas kamerinis ansamblis „Maskvos solistai“ ir garsus slovėnų klarnetininkas Darko Brlekas.

Festivalio pabaigoje pirmą kartą Lietuvoje viešės vienas geriausių šiandienos džiazo pianistų Michelis Camilo. Iš Dominikos Respublikos kilęs muzikas savo kūryboje jungia klasikinį, džiazo ir Lotynų Amerikos muzikos stilius, yra koncertavęs su ryškiausiomis džiazo legendomis. Birželio 20 d. Nacionalinėje filharmonijoje išgirsime šio atlikėjo suburtą džiazo ansamblį „Michel Camilo Trio“ iš JAV.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...