captcha

Jūsų klausimas priimtas

Klaipėdoje eksponuojama E. Mollenhauerio tapyba

Prano Domšaičio galerija Klaipėdoje pristato vieno ryškiausių ekspresionistų, Nidos dailininkų kolonijos puoselėtojo Ernsto Mollenhauerio tapybos darbų parodą „Kelionė į saulę“. Parodoje – dailininko drobės iš Rytprūsių krašto muziejaus rinkinių.
E. Mollenhaueris. Gelbėjimo stotis kopose. Apie 1920. Rytprūsių krašto muziejus
E. Mollenhaueris. Gelbėjimo stotis kopose. Apie 1920. Rytprūsių krašto muziejus

Iš Rytprūsių krašto muziejaus Liuneburge į Klaipėdą atkeliavo 20 dailininko paveikslų. Daugiausia – po 1945 m. tapytų drobių.

„Jo ankstyvųjų darbų, tapytų iki 1919-20 m., išliko labai nedaug, tai mes šį dailininką labiausiai atpažįstame iš paveikslų, kuriuos nutapė po 1945-ųjų“, – sakė Rytprūsių krašto muziejaus direktoriaus pavaduotojas dr. Jorn Barford.

E. Mollenhaueris buvo ilgametis Nidos dailininkų kolonijos puoselėtojas. 1913 m. baigęs studijas Karaliaučiaus dailės akademijoje po šešerių metų pirmą kartą atvyko į Nidą. Vedęs garsiojo dailininkų viešbučio Hermano Blodės dukrą, Nidoje gyveno iki 1945 m. Artėjant karo pabaigai pasitraukė į Vokietiją. Dirbtuvėje Nidoje likę paveikslai buvo sunaikinti.

„Visi paskutinieji darbai, tai yra prisiminimai. Jis tapo senąsias Nidos kapines, jis tapo senąjį Nidos švyturį, gelbėjimo stotį. Tapo labai ryškiom, sodriom spalvom. Tai yra iš tikro toks tikras ekspresionistas, kuris visus savo tuos motyvus visą laiką išreiškia per tam tikrą vidinę pajautą“,  – pasakojo P. Domšaičio galerijos vadovė Kristina Jokubavičienė.

Mirus dailininkui, jo kūrybos palikimu ilgus metus rūpinosi dukra. Prieš penkerius metus tėvo paveikslus ir archyvą ji perdavė Rytprūsių krašto muziejui.

E. Molenhauerio paroda P. Domšaičio galerijoje – aštuntoji ir paskutinė iš ciklo, pristatančio Nidos dailininkų kolonijos atstovų kūrybą. Prieš tai eksponuota Klaipėdoje gimusio Karlo Oilenšteino, dviejų seserų tapytojų Anos ir Natali Zinhuper, Karlo Knaufo bei Prano Domšaičio amžininko Aleksanderio Koldės kūryba.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...