captcha

Jūsų klausimas priimtas

Uostamiestyje – Jakimavičių dueto keramikos paroda

Klaipėdoje esančioje „Baroti“ galerijoje atidaryta vilniečių dailininkų Dalios Laučkaitės-Jakimavičienės ir  Ryto Jakimavičiaus keramikos darbų parodos.
7md.nuotr.
7md.nuotr.

Klaipėdoje esančioje „Baroti“ galerijoje atidaryta vilniečių dailininkų Dalios Laučkaitės-Jakimavičienės ir  Ryto Jakimavičiaus keramikos darbų parodos.

Viduriniosios kartos keramikė Dalia Laučkaitė-Jakimavičienė – gerai žinoma Lietuvoje ir užsienyje. Išsiskirianti originaliu kūrybos braižu menininkė yra surengusi ne vieną parodą Baltijos ir Skandinavijos šalyse, Olandijoje, Anglijoje, Jungtinėse valstijose. Klaipėdiečiams keramikė pateikia darbų ciklą „Jūra vandenynas“.

„Man labai smagu, kad turėjau progą ją eksponuoti Klaipėdoje. „Jūra vandenynas“ siejasi būtent su Klaipėda, nors kai kurie vaizdai, eksponuojami parodoje, yra labiau Vilniaus ar Venecijos. Kad ir kaip ten būtų, daugiausiai aš galvojau daugiau apie Klaipėdą, apie Girulius, kur mane tėvai vaikystėje veždavosi“, – pasakojo keramikė Dalia Laučkaitė-Jakimavičienė.  

Daugelis autorės darbų – iš porceliano, taip pat keramikiniai pano ir skulptūrėlių asambliažai, kuriuose menininkė pasakoja istorijas iš vaikystės.

Vilniaus dailės akademijos profesorius Rytas Jakimavičius, kuriantis temines ir skulptūrines kompozicijas, eksponuoja prieš porą metų tarptautinėje keramikos studijoje Kečkemete, Vengrijoje sukurtus ir iki šiol neeksponuotus darbus. Skulptūrinių porcelianinių kūrinių serija „Žiema-vasara“ pasakoja apie laiko tėkmę ir metų laikų kaitą.

„Tie ėriukai, avinėliai ir ožiukai – nekaltybės, nekalto subjekto buvimo laike simboliai. Jie keliauja susidurdami su visokio gyvenimo objektyviomis formomis“, – idėją aiškino keramikas Rytas Jakimavičius.

R. Jakimavičiaus darbai sukurti naudojant išskirtinės kokybės Limožo porcelianą. Daugelis skulptūrų – funkcionalios.

Dalios ir Ryto Jakimavičių parodos „Baroti“ galerijoje veiks iki birželio vidurio.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...