captcha

Jūsų klausimas priimtas

G. Januševičius: nesu grojęs kūrinio, kuriame būtų tiek džiaugsmo ir euforijos

Vokietijoje gyvenantis pianistas Gintaras Januševičius nuolat ieško naujų kelių pristatyti klausytojams klasikinę muziką. Be koncertų visame pasaulyje, jis aktyviai organizuoja įvairius projektus, dalyvauja edukacinėje veikloje. Spalio 4 ir 6 dienomis pianistą bus galima išgirsti ir Lietuvoje, rašoma pranešime spaudai. Kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru, diriguojamu maestro iš Latvijos Martinšo Ozolinšo, pianistas atliks ypatingą kūrinį – drąsa ir gyvenimo džiaugsmu pulsuojantį įžymiojo amerikiečių kompozitoriaus George`o Gershwino koncertą fortepijonui ir orkestrui.
Organizatorių nuotr.
Organizatorių nuotr.

„Šis kūrinys – lyg himnas kompozitoriaus mylimam miestui Niujorkui, jį stačiusiems ir pasaulio galingiausiu miestu pavertusiems žmonėms. Parašytas turtingiausiu ir pozityviausiu šio miesto istorijos laikotarpiu, koncertas dovanoja jo atlikėjams ir klausytojams veido ilgai nepaliksiančią šypseną. Visi kartu esame tarytum perkeliami į trečiąjį praėjusio amžiaus dešimtmetį, girdime jo skambesį, tuo metu Niujorke gyvenusių žmonių viltis ir emocijas“, – apie Vilniaus kongresų rūmuose įvyksiantį koncertą pasakoja G. Januševičius.

Atlikėją, kaip ir G. Gershwiną, su Niujorku sieja itin šilti jausmai.

„Įsimylėjau Niujorką seniai, ir kaskart jame viešėdamas pasisemiu geros energijos keliems mėnesiams į priekį. Aistringai studijuoju miesto istoriją, daugelį jo gatvių žinau atmintinai“, – atvirauja pianistas.

Pianisto Gintaro Januševičiaus ir Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertai: spalio 4 d. 18:30 val. „Koncertų koncertas“ Klaipėdos koncertų salėje ir spalio 6 d. 19 val. „Gintaras Januševičius skambina G. Gershwiną“ Vilniaus kongresų rūmuose.

Daugiau – įraše.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...