captcha

Jūsų klausimas priimtas

LRT pristatytas E. Mildažytės filmas apie žydiškąjį Vilnių

„Fanios Vilnius“ – taip vadinasi naujas filmas apie Fanios Brancovskajos jaunystės miestą, kuris nebeegzistuoja.
 
LRT nuotr.
LRT nuotr.

„Fanios Vilnius“ – taip vadinasi naujas filmas apie Fanios Brancovskajos jaunystės miestą, kuris nebeegzistuoja.

Fania Jocheles-Brancovskaja – viena iš nedaugelio laimingųjų, pabėgusių iš geto ir taip išsigelbėjusi nuo mirties. Iš visos Fanios šeimos išgyventi pavyko tik jai.

Filmo herojė vedžioja žiūrovą po savo jaunystės gatves ir prikelia atsiminimuose nugrimzdusį miestą, kuriame augo, mokėsi, brendo, gyveno. Iš jos atminties išplaukia pasaulinio garso pavardės, mokslo, meno ir švietimo institucijų pavadinimai.

Pernai devyniasdešimtmetį atšventusi ponia Fania atsimena ne tik esminius dalykus, bet ir galybę smulkmenų, detalių. Deja, holokausto siaubas ir tai, ką žydų tautai teko išgyventi Vilniuje Antrojo pasaulinio karo metais, įstrigę su visomis smulkmenomis. Išgyventi Faniai padėjo laimingai susiklosčiusios aplinkybės – ji ištrūko iš geto likus kelioms valandoms iki jo likvidavimo ir pasitraukė į Rūdninkų girią pas sovietinius partizanus.

Šiandien ponia Fania tebedirba Jidiš institute, puoselėja pačios kurtą biblioteką ir veda ekskursijas po Vilnių. Fania kalba jidiš kalba, todėl viena filmo versijų bus įgarsinta jidiš. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...