captcha

Jūsų klausimas priimtas

ES bus lengviau susigrąžinti neteisėtai išvežtas nacionalines vertybes

Europos Komisija imasi naujų veiksmų, kuriais siekiama padėti valstybėms narėms susigrąžinti neteisėtai iš jų teritorijos išvežtas nacionalines vertybes.
 
EPA-ELTA nuotr.
EPA-ELTA nuotr.

Europos Komisija imasi naujų veiksmų, kuriais siekiama padėti valstybėms narėms susigrąžinti neteisėtai iš jų teritorijos išvežtas nacionalines vertybes.

Ketvirtadienį  Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajanis pasiūlė sustiprinti valstybių narių, siekiančių susigrąžinti neteisėtai išvežtas nacionalines vertybes, padėtį, nes dabartiniai šios srities teisės aktai yra nepakankamai veiksmingi.

Kaip teigiama pranešime spaudai, priėmus siūlomus pakeitimus bus grąžinta daugiau kultūros objektų, pailgintas grąžinimo prašymų teikimo laikotarpis, objekto turėtojas, siekiantis kompensacijos už objekto grąžinimą, privalės įrodyti, kad nežinojo jį įsigijęs neteisėtai, ir bus pagerintas nacionalinių valdžios institucijų keitimasis informacija apie svarbių kultūros objektų judėjimą. Prie nacionalinių meno, istorijos ar archeologijos vertybių priskirtų kultūros objektų išvežimas yra itin sunki neteisėtos prekybos kultūros vertybėmis forma. Ji atima iš piliečių istorijos ir tapatybės įrodymus ir kelia grėsmę valstybių narių kultūros paveldo apsaugai.

„Europos Sąjungai labai svarbi visų valstybių narių kultūros paveldo apsauga. Taigi šis pasiūlymas yra būtinas, kad kova su neteisėta prekyba kultūros objektais taptų dar veiksmingesnė. Nacionalinėms vertybėms padaryta žala kelia didelę grėsmę mūsų civilizacijos atsiradimo ir istorijos įrodymų išsaugojimui“, – teigia už pramonę ir verslumą atsakingas Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajanis.

„Mes visi sutinkame su tuo, kad Europos paveldas labai vertingas ir būtina jį saugoti visomis įmanomomis priemonėmis, taip pat ir ES lygmens priemonėmis. Manau, kad informacija apie neteisėtai išvežtas vertybes turėtų būti skleidžiama greičiau ir plačiau, o atsakingos valstybių narių institucijos turėtų glaudžiau bendradarbiauti“, – priduria už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou.

Pasiūlyti pakeitimai bus taikomi prie nacionalinių vertybių priskiriamiems kultūros objektams, neteisėtai išvežtiems nuo 1993 m. ir šiuo metu esantiems kitos valstybės narės teritorijoje.

Dabar pasiūlymas atnaujinti direktyvą bus svarstomas Europos Parlamente ir Taryboje. Ją priėmus valstybės narės naujas nuostatas turės pradėti taikyti per vienus metus.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close