captcha

Jūsų klausimas priimtas

Vilniuje viešės „Peterburgo banditų“ autorius

Tarptautinio žiniasklaidos klubo „Formatas A-3“ kvietimu Vilniuje viešės žinomas Rusijos žurnalistas ir rašytojas Andrejus Konstantinovas.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Tarptautinio žiniasklaidos klubo „Formatas A-3“ kvietimu Vilniuje viešės žinomas Rusijos žurnalistas ir rašytojas Andrejus Konstantinovas.

Birželio 3-iąją jis dalyvaus susitikime „Tiriamoji žurnalistika: šiuolaikiniai iššūkiai“, kuris rengiamas viešbučio „Šarūnas“ konferencijų salėje.

Tyrimas – A. Konstantinovo kūrybos kredo, jis daug metų vadovauja jo paties įkurtam žiniasklaidos holdingui „Žurnalistinių tyrimų agentūra“, kuris leidžia savaitraščius „Vaš tainyj sovetnik“, „MK v Pitere“, žurnalą „Gorod 812“, internetinį laikraštį „Fontanka.ru“ ir „47 Novostej iz Leningradskoj oblasti“.

A. Konstantinovas gimė 1963 m. Yra baigęs Sankt Peterburgo universiteto Rytų fakultetą. Septynerius metus Gynybos ministerijos sistemoje dirbo vertėju Artimųjų Rytų šalyse; 1991 m. pasitraukė iš kariuomenes, dirbo Leningrado laikraštyje „Smena“, vėliau „Komsomolskaja praveda“ Šiaurės Vakarų regiono specialiuoju korespondentu. Nuo 1998 m. vasario A. Konstantinovas – Žurnalistinių tyrimų agentūros generalinis direktorius ir vyriausiasis redaktorius.

1993 m. pradėtos leisti jo dokumentikos knygos ir kriminaliniai romanai. Dabar jų daugiau kaip 30, o bendras tiražas – per 20 mln. egzempliorių.

Jis buvo švedų filmo „Rusų mafija“ prodiuseris, pagal jo knygas pastatyti serialai „Turiu garbės“, „Savas – svetimas“, „Rusiškas vertimas“, kriminalinių serialų hitu tapęs filmas „Peterburgo banditai“.

Knyga „Nusikalstamas Rusijos pasaulis“, parašyta kartu su švedų žurnalistu Malkolmu Dikselijumi, Švedijoje išleista dukart, o 1998 m. pasirodė nauja jos versija „Rusų mafijozai“. 1999–2000 metais Švedijoje išleisti jo romanų „Advokatas“ ir „Žurnalistas 2“ vertimai, į suomių kalbą išverstas „Advokatas“.

Romanai „Advokatas“ ir „Advokatas 2“ yra išversti į lietuvių kalbą. Juos išleido leidykla „Tyrai“.

A. Konstantinovas – puikus pasakotojas ir dėstytojas: Sankt Peterburgo universiteto žurnalistikos fakultete jis dėsto specialų kursą „Žurnalistinio tyrimo metodika ir praktika“.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...