captcha

Jūsų klausimas priimtas

Šiaulių dramos teatro sezoną baigia P. Ignatavičiaus „Ežiukas rūke“

Birželio 1–ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Šiaulių dramos teatras kviečia į paskutinę sezono premjerą – spektaklį vaikams pagal Sergejaus Kozlovo knygą „Ežiukas rūke“.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Birželio 1–ąją, Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Šiaulių dramos teatras kviečia į paskutinę sezono premjerą – spektaklį vaikams pagal Sergejaus Kozlovo knygą „Ežiukas rūke“.

Spektaklio inscenizacijos autorius ir režisierius – ryškus jaunosios kartos teatro menininkas Paulius Ignatavičius. Tai ne pirmas režisieriaus darbas Šiaulių dramos teatre. 2009 m. šiame teatre režisierius sėkmingai debiutavo spektakliu „Kova“ pagal Franco Kafkos kūrybą.

P. Ignatavičius visada atidus spektaklio literatūrinei medžiagai ir visai nesvarbu, ar tai būtų spektaklis vaikams, ar suaugusiems. Vaikai, pasak režisieriaus, yra lygiaverčiai teatro žiūrovai, su kuriais galima ir būtina kalbėtis rimtomis temomis. Režisierius teigia nemėgstantis infantilumo ir moralizavimo, neretai pasitaikančių vaikiškuose spektakliuose. Toks požiūris į kūrybą vaikams suartina režisierių ir knygos „Ežiukas rūke“ autorių Sergejų Kozlovą (1939 – 2010), kuris paprasta forma, su humoro ir lyrikos doze savo vadinamose „pasakėlėse“ kalbėjo apie meilę ir pasitikėjimą, gyvenimo džiaugsmą, grožio trapumą, baimę ir mirtį.

Rašyti pasakas vaikams S. Kozlovas pradėjo šeštajame XX a. dešimtmetyje. Tuo metu gimė populiarieji jo pasakų personažai Meškiukas, Kiškis, Ežiukas. Jų istorijas rašytojas plėtojo visą gyvenimą. Tačiau geriau nei šio rašytojo vardą daugelis žino jo darbų pavadinimus, kuriuos išgarsino animaciniai filmukai „Ežiukas rūke“, „Kaip Liūtukas ir Vėžlys dainavo dainelę“, „Bonifacijaus atostogos“ ir kt.

Spektaklyje „Ežiukas rūke“ veikėjai keliauja nuo vieno įvykio prie kito, nuolat atrasdami kažką naujo ir ypatingo. Jie patenka į keistas situacijas, kurios išprovokuoja ir tokius pat keistus veikėjų pamąstymus įvairiausiomis temomis. Ežiukas, Meškiukas ir jų draugai didžiąją savo laiko dalį tiesiog mėgaujasi paprastais gyvenimo malonumais: žaidžia miške, bendrauja, džiaugiasi vienas kito draugija, geria arbatą, stebi saulėlydžius...

Greta tikrų personažų spektaklyje veikia ir animuotas virtualus personažas – Kažkas. Originalų ir kiek netikėtą spektaklio vizualųjį sprendimą pasiūlė scenografė Neli Ivančik. Didžiuliame ekrane rodoma animacija (autorius – Ignas Meilūnas) ir ryškūs personažų kostiumai (N. Ivančik) greta lyrinio – dramatinio spektaklio lygmens paraleliai kuria įspūdingą vizualinį reginį.

Šešetą personažų įkūnija gerai žinomi Šiaulių dramos teatro aktoriai: Dalius Jančiauskas, Rolandas Dovydaitis, Monika Šaltytė, Sigitas Jakubauskas, Agnė Kiškytė ir Juozas Bindokas.

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...