captcha

Jūsų klausimas priimtas

Europos paveldo dienų renginiai kvies pamatyti savo krašto grožį

Prasidėjo Europos paveldo dienoms skirti renginiai. Šiemet dėmesys bus skiriamas piliakalniams ir kitiems panoraminius vietovių vaizdus atskleidžiantiems objektams.
BNS nuotr.
BNS nuotr.

Devintą šimtmetį skaičiuojančioje Žagarėje – trys piliakalniai: Raktuvės, Veidės ir Žvelgaičio. Žvelgaitis – pamėgta miestiečių poilsio vieta. Prie Vytauto Didžiojo 500-osioms mirties metinėms ant piliakalnio pasodinto ąžuolo žagariečiai per Valstybės dieną gieda Tautinę giesmę.

„Nuo čia matosi miesto panorama, matome bažnyčią, žydų kapines, kurios yra Švėtės dešiniajame krante, o žiemą ateiname nuo kalno paslidinėti“, – sakė gimnazistė Brigita.

„Istoriniu požiūriu mes stovime unikalioje vietoje. XI-XIII amžiuje čia yra stovėjusios žiemgalių pilys, XII amžiaus pabaigoje čia stovėjo kunigaikščio Žvelgaičio pilis“, – pasakojo Žagarės gimnazijos mokytoja Alma Kančelskienė.

Šiaulių krašte 38 į kultūros vertybių registrą įrašyti piliakalniai, tačiau dar vis atrandama naujų.

„Būklė labai įvairi, egzistuoja labai aiškus ryšys tarp paveldo objektų būklės ir požiūrio į paveldą – ten, kur paveldas yra tvarkomas, ten yra jis mylimas, suprantamas ir lankomas. Ir atvirkščiai – ten, kur paveldas sunykęs ar sunaikintas, iš ten girdime daugiausiai niurnėjimo, kad paveldas nereikalingas“, – kalbėjo Kultūros paveldo departamento Šiaulių skyriaus vedėjas Rytis Budrys.

Šiemet Europos paveldo dienos prasideda akcija „Globokime piliakalnius“. Tikimasi, kad nuo bažnyčių, varpinių, pilių ir kitų vietų atsiveriantys vaizdai pakvies susiburti ir pamatyti savo krašto grožį.

„Aišku, didelis dėmesys bus skirtas ir reformacijos 500 metų jubiliejui, kurį Lietuva taip pat švenčia šiemet. Ir čia bus visa eilė pasivaikščiojimų ir tokių susipažinimų, ir taip pat bus visa eilė atskirų paminklų parodyta, kultūros paveldo objektų“, – sakė Kultūros paveldo departamento skyriaus vedėjas Alfredas Jomantas.

Visi Europos kultūros paveldo dienos renginiai – nemokami.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...