captcha

Jūsų klausimas priimtas

Aukcione Londone – senųjų meistrų kūriniai

„Christie`s“ aukcionas Londone rengiasi pardavimui, kokio nebūta per visą jo istoriją. Meno gurmanams siūlomi senųjų meistrų – Rembrandto, Johno Constable`io kūriniai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

„Christie`s“ aukcionas Londone rengiasi pardavimui, kokio nebūta per visą jo istoriją. Meno gurmanams siūlomi senųjų meistrų – Rembrandto,  Johno Constable`io kūriniai.

Kad sužadintų apetitą aukciono rengėjai surengė parduodamų kūrinių parodą, nes po aukciono daugelis jų papildys privačias kolekcijas.

Jau antradienio vakarą šie senųjų meistrų kūriniai gali ilgam išnykti iš visuomenės akiračio į privačias kolekcijas. Tarp jų – ir anglų dailininko J. Constable`io peizažas „Šiuzas“, laikomas vienu svarbiausių jo kūrinių. Pasak ekspertų, tokios svarbos britų dailininko darbo aukcione nebūta gerą dvidešimtmetį.  J. Constable`is įkvėpė ir prancūzų tapytojus, sako ekspertai, netgi po penkių dešimtmečių – impresionistus. 

„Čia vaizduojama Sturo upė, J. Constable`io gimtinė, Flatfordo malūnas, priklausęs jo tėvui, kuris čia, mūsų nuomone, ir nutapytas. Tai vienintelis šios serijos paveikslas, esantis privačioje kolekcijoje“, – pasakojo  „Christie`s“ aukciono Londone atstovas Johnas Staintonas.

J. Constable`io kūrinį tikimasi parduoti už 20 mln. svarų, o Rembrandto tapytą portretą „Vyras su kaklo šarvais ir kepure“ – už 12 milijonų. Jis – taip pat iš privačios kolekcijos.

Pastaruoju metu meno rinkoje – nemažai kainų rekordų.

„Mūsų rinka plečiasi, mūsų paveikslai keliauja į Honkongą, vežame juos į Maskvą, į Niujorką, Paryžių, Amsterdamą, atsirado naujų turtuolių,  naujų pirkėjų, kurie varžosi mūsų salėse. Todėl kainos kyla“, – aiškina  „Christie`s“ aukciono Londone  senųjų meistrų skyriaus vadovė Georgina Wilsenach.

Meno gurmanų ir laikančiųjų meno kūrinius gera investicija laukia gerokai daugiau negu pusšimtis senųjų meistrų darbų.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...