captcha

Jūsų klausimas priimtas

Sukanka 20 metų po Motinos Teresės mirties

Antradienį sukanka 20 metų, kai mirė Motina Teresė – albanų kilmės religinio ordino steigėja, Nobelio taikos premijos laureatė, pernai popiežiaus paskelbta šventąja. Ta proga Prištinoje bus inauguruota katedra, dedikuota šiai istorinei asmenybei.
AFP/Scanpix nuotr.
AFP/Scanpix nuotr.

Pasak profesoriaus Vytauto Ališausko, Motina Teresė savo veikla įrodė, kad ir šiuolaikiniame pasaulyje galima realiai parodyti gailestingumą ir padėti kenčiantiems žmonėms.

„Ji apskritai priminė šiuolaikiniam pasauliui ir tuo daug ką suerzino, kad iš tikrųjų įmanoma parodyti žmonėms gailestingumą, kad įmanoma tiesiog prie jų prieiti, su jais pabūti. Ir tai yra ne ką mažiau svarbu nei aukščiausios klasės genetiniai eksperimentai.

Kalbant apie jos gerus darbus, nereikia pamiršti, kad tai kyla pirmiausia iš jos gilaus tikėjimo, jos dvasinis gyvenimas anaiptol nebuvo paprastas. Jau kanonizacijos metu ištirti jos asmeniniai užrašai, liudijimai apie ją rodo, kad ji išgyveno tikrai labai gilią dvasinę krizę. Ir štai jos ištvermė, tikėjimas buvo iš tikrųjų tokie, kurie subrandino neeilinę asmenybę“, – LRT RADIJUI sako Vilniaus universiteto profesorius V. Ališauskas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...