captcha

Jūsų klausimas priimtas

Uostamiesčio muziejus nori priversti dirbti ir pirmadieniais

Pirmadieniais neveikiantys uostamiesčio muziejai kenkia turizmui. Kaip teigia specialistai, į Klaipėdą atvykstantiems poilsiautojams dėl to gerokai sutrumpėja lankytinų vietų sąrašas.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Pirmadieniais neveikiantys uostamiesčio muziejai kenkia turizmui. Kaip teigia specialistai, į Klaipėdą atvykstantiems poilsiautojams dėl to gerokai sutrumpėja lankytinų vietų sąrašas.

„Ši problema egzistuoja nuo tada, kai Klaipėda pradėjo priimti kruizinius laivus. Prieš porą metų didžiulis ispanų kruizinis laivas į uostamiestį atplaukdavo būtent pirmadieniais, o nė vienas muziejus nedirba. Klaipėdoje ir taip nėra labai daug lankytinų vietų, todėl būtų gerai, jei muziejai dirbtų lanksčiau, prisitaikytų prie kruizinių laivų grafikų“, – sakė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

Ji tvirtino, jog muziejų vadovų ne kartą buvo prašyta, kad pirmadieniais, kai atplaukia kruiziniai laivai, įstaigos veiktų.

Ji pabrėžė, jog muziejus aktyviau lanko vyresnio amžiaus turistai, kurių gausiai ir atvyksta kruiziniais laivais.

„Turistai nori susipažinti su miestu, jo istorija, o muziejų durys užvertos. Pavyzdžiui, Palangos gintaro muziejus dirba kur kas lanksčiau. Pirmadieniais, jei atplaukia kruizinis laivas, muziejus dirba, – tikino R. Savickienė. – Tačiau uostamiestyje mums buvo pasakyta, kad muziejai dirbs su sąlyga, jei garantuosime turistų grupių. Kaip mes jų galime garantuoti, jei žmonės patys laisvi pasirinkti eiti į muziejų ar ne.“

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius Jonas Genys teigė, jog muziejai gali pakoreguoti savo darbo laiką, tačiau jis abejojo, ar tikslinga tai daryti.

Esą vakar, kai Klaipėdoje prisišvartavo trys kruiziniai laivai, veikė Pilies muziejus, tačiau jame per kelias valandas apsilankė vos 12 atplaukusių turistų.

„Jei Klaipėdoje trūksta patrauklių vietų, muziejai neištemps. Jei pirmadieniais muziejuose apsilankytų bent po 100 žmonių, gal tuomet ir būtų galima pagalvoti apie darbo laiko pokyčius. Mes prieš kelerius metus vasarą bandėme dirbti pirmadieniais ir tai visiškai nepasiteisino“, – tvirtino J. Genys.

Pirmadieniais muziejai nedirba, nes jie veikia šeštadieniais. „Šeštadienis mums daug geresnė diena nei pirmadienis, todėl geriau tądien ir dirbti, o pirmadienį ilsėtis“, – tikino J. Genys.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...