captcha

Jūsų klausimas priimtas

Lietuva sugrįžo į Turino knygų mugę

Penkias dienas trukusi tarptautinė Turino knygų mugė šiemet sukvietė rekordinį skaičių – 330 tūkst. lankytojų.
Tarptautinių kultūros programų centro nuotr.
Tarptautinių kultūros programų centro nuotr.

Penkias dienas trukusi tarptautinė Turino knygų mugė šiemet sukvietė rekordinį skaičių – 330 tūkst.  lankytojų.

Po penkerių metų į Turino knygų mugę sugrįžusi Lietuva šiemet pristatė net keturis lietuvių autorių kūrinius išleistus italų kalba: Jurgos Ivanauskaitės romaną „Ragana ir lietus“, Vlado Braziūno poezijos rinktinę, Leonido Donskio aforizmų knygą bei Mariaus Ivaškevičiaus pjesę „Madagaskaras“.

Šios knygos buvo eksponuojamos Lietuvos nacionaliniame ir italų leidyklų stenduose.

2013 metais pasirodžiusias J. Ivanauskaitės, V. Braziūno bei 2012 m. išleistą L. Donskio knygą į italų kalbą išvertė prof. Pietro U. Dinis, jas išleido „Joker“ leidykla, M. Ivaškevičiaus pjesę vertė Toma Gudelytė ir Stefano Morettis, ją 2012 m. išleido leidykla „Titivillus“.

Taip pat mugėje buvo pristatytos ir anksčiau išleistos knygos italų kalba – Vytauto Mačernio ir Gintaro Grajausko poezijos rinktinės, lietuvių liaudies pasakos, padavimai, Lietuvių poezijos antologija.

Prie Lietuvos nacionalinio stendo susirinkusiems italų knygų leidėjams buvo pristatytos specialiai mugei paruoštas leidinys apie lietuvių autorius bei vertimų skatinimo programą. Dėmesio netrūko ir prie stendo susirinkusiems mugės lankytojams, kurie domėjosi ne tik Lietuvos literatūros aktualijomis bet ir mūsų šalies kultūra, praneša Tarptautinių kultūros programų centras ir Lietuvos ambasada Italijoje.

Paskutinę knygų mugės dieną daug lankytojų dėmesio sulaukė lietuvių dramaturgo M. Ivaškevičiaus pjesės „Madagaskaras“ pristatymas. Leidyklos „Titivillus“ į italų kalbą išverstos pjesės ištraukos buvo pristatomos pusšimčiui renginio lankytojų, kurie domėjosi kūrinio atsiradimo aplinkybėmis.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close