captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Poezijos pavasaris“ 27 kartą persikėlė į Lenkiją

Tarptautinis „Poezijos pavasaris“ tradiciškai persikėlė ir į mūsų etnines žemes Lenkijoje bei Karaliaučiaus srityje. Punsko ir Seinų krašto lietuviškose mokyklose vyksta literatūros pamokos bei poezijos skaitymai.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Tarptautinis „Poezijos pavasaris“ tradiciškai persikėlė ir į mūsų etnines žemes Lenkijoje bei Karaliaučiaus srityje. Punsko ir Seinų krašto lietuviškose mokyklose vyksta literatūros pamokos bei poezijos skaitymai.

Dvidešimt septintą kartą „Poezijos pavasario“ paukštė nusileido mūsų etninėse žemėse, Punsko ir Seinų krašte. Idėja rengti „Poezijos pavasario“ skaitymus anapus Lietuvos sienos prieš daugelį metų kilo poetui Marcelijui Martinaičiui, ne kartą mūsų kraštiečiams pristačiusiam savo naujausią kūrybą.

Penki poetai – Vytautas V. Landsbergis, Ramutė Skučaitė, Viktoras Rudžianskas, Alis Balbierius ir Antanas Drilinga krašto lietuviškose mokyklose moksleiviams vedė literatūros pamokas, skaitė eiles.

„Mes patys pasirenkame poetus, kurie atvyksta pas mus. Šio meto „Poezijos pavasario“ dalyviai yra gerai žinomi, kadangi jie yra mūsų leidžiamuose vadovėliuose“, – pasakoja „Poezijos pavasario“ organizatorius Punsko krašte Sigitas Birgelis.

„Skaitydamas aš jaučiau ne tik lietuvišką klausymą, ne tik jaučiu, kad mane supranta, bet aš galvoju ne tik apie savo, bet ir apie lenkų literatūrą, nes prisiminus Sinkievičių ar kurį nors kitą klasiką ima šioks toks virpulys“, – teigia poetas Antanas Drilinga.

Pasak poetų, kiekvienas pavasarinis apsilankymas etninėse žemėse – kai kurie iš jų į čia atvyksta ne pirmą kartą – priverčia susimąstyti apie lietuvišką tapatybę.

„Mano mama čia gimė. Mano senelis, mamos tėvas čia bažnyčioje buvo vargonininkas. Man atrodo, kad kiekvienas žmogus, kurį aš čia matau, yra tiesiog mano kraujo brolis ir sesuo“, – tvirtina poetė Ramutė Skučaitė.

Pasak punskiečių, jaunimas poeziją mėgsta mažiau nei muziką, tačiau tie, kurie ne tik skaito šiuolaikinę poeziją, bet ir patys kuria, mylimų poetų knygų ieško Lietuvoje.

„Apie jaunąja kartą yra labai įvairios nuomonės šiais laikais. Man pavyko juos prakalbinti, pabendrauti, nes neįdomu, kai tu tik skaitai ir vienas kalbi. Aš likau labai patenkintas bendravimu“, – teigia poetas Alis Balbierius.

„Reikia tą ugnelę kurstyti, kad ji neužgestų. Taip ir poezijos aukurą reikia saugoti ir jį puoselėti“, – teigia punskietė Irena Marcinkevičienė.

Poezijos pavasario renginiai vyksta daugelyje šalių: Rusijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Airijoje, Šveicarijoje, Prancūzijoje. „Poezijos pavasaris“ truks iki birželio 2-osios, o paskutinę gegužės dieną Kaune bus apdovanotas laureatas.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...