captcha

Jūsų klausimas priimtas

Jimmy Z nenustoja groti net įspraustas tarp krūtų

Atlikėjui Jimmy Z paklūsta trys instrumentai – armonikėlė, saksofonas ir fleita. Armonikėle jis groja nuo 14-os, fleita – nuo 16-os. „Kai vyresnėse klasėse gavau tenorinį saksofoną, jau niekada nebenustojau juo groti“, – sako jis.
BFL nuotr.
BFL nuotr.

Atlikėjui Jimmy Z paklūsta trys instrumentai – armonikėlė, saksofonas ir  fleita. Armonikėle jis groja nuo 14-os, fleita – nuo 16-os. „Kai vyresnėse klasėse gavau tenorinį saksofoną, jau niekada nebenustojau juo groti“, – sako jis.

Kas nulėmė, kad grojate armonikėle, fleita ir saksofonu? Kuris instrumentas jums mieliausias?

Kai buvau keturiolikos, draugo namų virtuvės stalčiuje radau seną nutriušusią armonikėlę. Taip ir groju ja jau virš 30 metų. Nuo 16 metų pradėjau groti įvairiose bliuzo grupėse, talkinti atliekant įrašus San Franciske. Pirmas mano įrašas buvo su Davidu ir „Four Skins“ San Franciske esančioje „Funky Jack`s“ studijoje. Man visada patiko fleita ir tuo metu visas mano gyvenime sukosi apie Jethro Tull, todėl nieko neklausęs už 10 dolerių nusipirkau fleitą. Verčiau jau būčiau paklausęs! Dėl vogtos fleitos vėliau buvau priverstas lankyti  vasaros mokyklą. O fleitą turėjau grąžinti, bet dar spėjau 2 mėnesius ja pagroti.

Po viso šito, 1969 metais, perėjau prie arfos. Bet kai vyresnėse klasėse gavau tenorinį saksofoną, jau niekada nebenustojau juo groti. Išmokau visas Jr. Walkerio ir Kingo Curtiso dainas ir nuo 1972 iki 1979 grojau šį repertuarą įvairiose klubinėse grupėse.

1980 metais persikėliau į Los Andželą. O 1981 metais susitikau su Rodą Stewartą.

Kokiais apdovanojimais-įvertinimais buvote apdovanotas? Kuriais labiausiai didžiuojatės?

Ant mano sienos kabo daug auksinių ir platininių plokštelių iš tų laikų, kai grojau su R. Stewartu, „Eurythmics“, Tomu Petty, NWA. Aš dalyvavau įrašant net kelis albumus, kurie buvo parduoti milijoniniais tiražais, tokius kaip „Yes“, „Big Generator“ ir „Kiss“, bet pats šių apdovanojimų neturiu.

Dar labai didžiuojuosi, kad grojau įrašant net septynias Ettos James kompaktines plokšteles ir viena iš jų laimėjo „Grammy“ apdovanojimą.

Ar Jūsų talentas paveldėtas iš tėvų, senelių?

Mano tėvai negrojo jokiais muzikiniais instrumentais, tačiau jie labai mėgo muziką ir mūsų namuose nuolat skambėjo įvairi muzika – nuo meksikiečių mariačių (mano tėvo mėgiamoji) Bobby Darino, Frankos Sinatros ar Tony Benneto (mano mamos). Brolis Garry kažkiek suteikė žinių apie arfą ir saksofoną. Tos žinios buvo ganėtinai kuklios, užtat jo vėlyvųjų 60-ųjų įrašų kolekcija buvo tiesiog fantastiška: „Rolling Stones“, „The Beatles“, „Beach Boys“, Bobas Dylanas, Buffalo Springfieldas, „Cream“, „Donovan“, Janisas Joplinas, „Steve Miller Band“ ir visos bliuzo žvaigždės... Man pasisekė!

Tiesa, mano senelis grojo saksofonu ir klarnetu, tačiau kai aš gimiau, jis jau buvo liovęsis.

Koks koncertas Jums kelia linksmiausius atsiminimus? Ar koncertų metu buvo kuriozinių situacijų? Kaip iš jų išsisukote?

Kartą Monterėjaus bliuzo festivalyje, dalyvaujant su Etta James, aš atlikau armonikėlės solo prieš 20 tūkst. žmonių minią. Solo partiją norėjau baigti efektingai atsiklaupdamas priešais Etta, kuri sėdėjo savo soste. Tuo metu ji buvo apkūnoka ir vilkėjo gražią juodą vakarinę suknelę su 20 colių iškirpte, apnuoginusią jos įspūdingo dydžio krūtinę. Kai aš lenkiausi prieš ją su armonikėle ir mikrofonu prie burnos, ji staiga sugrūdo mano galvą tarp savo krūtų iki pat ausų ir tvirtai prispaudė. O aš grojau toliau. Tai buvo neįtikėtina! Girdėjau, kaip tolumoje klykė žiūrovų minia. Uodžiau jos kvepalus, prakaitą ir svaigau: „Aš groju armonikėle Ettos James krūtyse!“ Tai tikrai kažkas tokio, ko aš niekada nepamiršiu.

Esate išvaizdus vyras. Ar gerbėjos nevargina?  Ar esate turėjęs įkyrių gerbėjų?

Per savo karjerą yra tekęs susidurti su įkyriomis gerbėjomis, tačiau dauguma jų gerbia mano privatumą. Kol kas mano gyvenimas tikrai įdomus ir žavingas.

Su kuriuo muzikantu labiausiai patiko koncertuoti?

Etta James, Rodu Stewartu, Ronnie Woodu, Lesu McCannu, Jeffu Becku, „Yes“, Joe Walshu, Ringo Starru, Kenny Wayne`u Shepherdu, Greggu Mathiesonu, Bobu Boykinu, Bobu Birchu, Jimu Creganu, Kevinu Savigaru.

Ar Klaipėdos džiazo festivalyje, kuris yra nemokamas ir sutraukia žiūrovus iš visos Lietuvos, Vokietijos, Latvijos, Kaliningrado, nustebinsite grodamas visais 3 instrumentais? Ar galime tikėtis, kad priversite šokti ir mažą, ir seną?

Publika šoka per visus Jimmy Z pasirodymus, todėl to ir tikiuosi. Su grupe atliekame bliuzu persmelktą jausmingą soul ritmą, kuris tikrai privers žmones šokti ir mėgautis.

Jimmy Z ir jo grupė „Jimmy Z & The Ztribe“ atvyksta į XIX Klaipėdos Pilies džiazo festivalį, kuriame pasirodys penktadienio (gegužės 31d.) koncerte.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Kultūra

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...